رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: همزمان با هفته قوه قضائیه و در روز عدالت الکترونیک و فناوری‌های نوین سامانه صدور گواهی عدم سوء پیشینه کیفری در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مسئولان استانی راه اندازی شد.

به گزارش آذرمغان به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی در مراسم راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی دستگاه قضایی استان اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی استفاده از فناوری‌ها و بستر الکترونیک برای خدمت رسانی است که مسلماً سرعت، صحت و رضایتمندی مردم را در پی خواهد داشت.

وی افزود: در این راستا اقدامات بسیار خوبی در دستگاه قضایی استان صورت گرفته است، بطوری که بالغ بر ۹۰ درصد اوراق قضایی اعم از آرای قضایی، اخطاریه‌ها و احضاریه‌ها از طریق الکترونیکی ابلاغ می‌شود.

عتباتی تصریح کرد: این امر موجب شده اطاله دادرسی، اطاله تحقیقات و اطاله رسیدگی که در گذشته وجود داشت برطرف شود و شاهد تسریع روند رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی باشیم که گامی بسیار مهم و ارزشمند است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: روند اخذ گواهی عدم سوء پیشینه کیفری در گذشته منوط به مراجعه مردم به دفاتر پیشخوان دولت و ثبت اثر انگشت و مراجعه به  اداره تشخیص هویت و دادسرا برای صدور گواهی بود که با راه‌اندازی این سامانه تمامی مراحل حذف شده  و این خدمت در سریع‌ترین زمان ممکن و با حداقل ترین هزینه به شهروندان ارائه می‌شود.

وی اظهار کرد: این گواهی‌ها ارزش و اعتبار گواهی‌های سابق را دارند و تمامی ادارت و سازمان‌ها مکلف به پذیرش این گواهی هستند.

انتهای پیام/