پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، گروه بین الملل: اخیرا در پی رفتار غیر حرفه‌ای ناو جنگی آمریکا در آب‌های جنوبی ایران، قایق‌های تندروی سپاه پاسداران واکنشی قاطع نشان دادند که منجر به ترک صحنه از سوی ناو آمریکایی شد. این رویداد پس از اعلام از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صدر رسانه های جهان قرار […]

پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، گروه بین الملل: اخیرا در پی رفتار غیر حرفه‌ای ناو جنگی آمریکا در آب‌های جنوبی ایران، قایق‌های تندروی سپاه پاسداران واکنشی قاطع نشان دادند که منجر به ترک صحنه از سوی ناو آمریکایی شد. این رویداد پس از اعلام از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صدر رسانه های جهان قرار گرفت.

رویترز

رویترز با تاخیری قابل تأمل به این خبر پرداخت و با تیتر «ایران می گوید که تلاش آمریکا را برای توقیف نفت این کشور در دریای عمان ناکام گذاشته است»؛ به این موضوع اشاره کرد.

همچنین رویترز، مدعی شد که جریان را از ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین، جویا شده است؛ حال آنکه آنها گفته اند که این گزارش را دیده اند اما فعلاً اطلاعاتی برای انتشار ندارند.

رویترز: نیروی دریایی آمریکا پاسخی نداد

هاآرتض

روزنامه هاآرتض رژیم صهیونیستی نیز در خبری فوری با پرداختن به این موضوع نوشت که نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مانع از دزدی نفت ایران توسط ایالات متحده در دریای عمان شده اند.

روزنامه مذکور در ادامه نوشت که کشتی آمریکایی در رویارویی با قایق های تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجبور به ترک صحنه شده است.

اسپوتنیک

روسی اسپوتنیک نیز این خبر را به نقل از «پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان» ایران بازتاب داد و نوشت: فیلم مربوط به این حادثه، قرار است رسانه ای شود.

بی بی سی

بی بی سی هم با لحن همیشه مغرضانه خود مدعی شد که رسانه های وابسته به ایران، در گزارش هایی یکدست، از رویارویی سپاه پاسداران و ناو های آمریکایی در دریای عمان، خبر داده اند.

الشرق الاوسط

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نیز در صفحه نخست خود به این موضوع پرداخت و نوشت: ایران تلاش آمریکا برای مصادره نفتکش خود در دریای عمان را ناکام گذاشت.

این رسانه سعودی به صورت کوتاه به نقل از رویترز به این رویداد پرداخت و در ادامه نوشت: نیروهای آمریکایی از بالگردها و کشتی های جنگی برای ممانعت در مسیر نفتکش ایرانی استفاده کردند اما با شکست مواجه شدند.

جروزالیم پست

روزنامه صیهونیستی جروزالیم پست نیز در خبری فوری در این باره نوشت که قایق های تندروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشتی جنگی آمریکا در دریای عمان را که قصد مصادره کردن نفت ایران را داشت، رهگیری کرده است.

جروزالیم پست در ادامه نوشت که کشتی آمریکایی در حال مصادره کردن نفت ایران از یک نفتکش و انتقال آن به نفتکشی دیگر به مقصدی نامعلوم بوده است، اما نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با فرود بر عرشه کشتی دوم، آن را به آب های سرزمینی ایران منتقل کرده اند.

المیادین

شبکه المیادین نیز در صفحه نخست خود به عملیات قهرمانانه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آبهای دریای عمان پرداخت و در تیتری نوشت: سپاه انقلاب اسلامی تحرکات آمریکا برای سرقت نفتکش ایرانی را ناکام گذاشت.

المیادین ضمن انتشار جزئیات کامل عملیات سپاه پاسداران اشاره کرد که این رویداد سومین تلاش ناکام آمریکایی ها طی دو هفته اخیر بوده است و نیروهای ایران به رفتار غیر حرفه ای آمریکا در آبهای ایران واکنش نشان دادند.

المنار

شبکه المنار نیز به پوشش این رویداد مهم پرداخت و در صفحه نخست خود به صورت خبر فوری نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تلاش آمریکا برای دزدی نفت ایران را ناکام گذاشت و نیروهای آمریکا از ترس درگیری با نیروهای ایرانی پا به فرار گذاشتند.

آناتولی

آناتولی ترکیه نیز به پوشش خبر تلاش ناکام آمریکا برای مصادره محموله نفت صادراتی جمهوری اسلامی ایران در آبهای دریای عمان پرداخت و نوشت: آمریکایی ها در ابتدا محموله نفتی ایران را مصادره کردند اما پس از مدتی سپاه پاسداران ایران مداخله کرد و اجازه نداد تا این مصادره ادامه داشته باشد.

العهد

پایگاه لبنانی العهد نیز با انتشار مطلبی اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با سرقت نفت جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا، نوشت: اقدام سپاه پاسداران ایران قهرمانانه بود.

این پایگاه لبنانی همچنین افزود: آمریکایی ها با بالگردها و جنگنده های خود به دنبال مصادره نفتکش جمهوری اسلامی ایران بودند که اقدام به موقع و قهرمانانه سپاه موجب شد تا واشنگتن از تحقق هدف خود ناامید شود.

میدل ایست نیوز عربی

میدل ایست نیوز عربی هم غارتگری ایالات متحده آمریکا در آبهای دریای عمان را تحت پوشش رسانه ای قرار داد. این پایگاه عرب زبان نوشت: سپاه ایران اعلام کرد که تلاش آمریکا برای غارت نفت خود را ناکام گذاشته است. رسانه های ایران اعلام کردند که سپاه پاسداران با انجام یک عملیات هلی برن از سرقت نفت این کشور جلوگیری کرده است.

النشره

از سوی دیگر، پایگاه النشره هم عنوان کرد: ایران اعلام کرده است که چندی پیش آمریکا قصد داشت محموله نفت صادراتی آن را مصادره کند اما دخالت سپاه پاسداران مانع از این اقدام شد.

روسیا الیوم

در همین حال، پایگاه روسیا الیوم اعلام کرده است که سپاه پاسداران ایران با انجام یک عملیات هلی برن مانع از مصادره نفت این کشور توسط ایالات متحده آمریکا شد. طبق اخبار منتشر شده، چندین کشتی جنگی و بالگرد متعلق به ایالات متحده آمریکا قصد داشتند نفت ایران را در آب های دریای عمان تصرف کنند.

العربیه

شبکه العربیه عربستان نیز بدون اشاره به جزئیات عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب های دریای عمان و نیز بدون توجه به تلاش خصمانه واشنگتن برای مصادره نفت ایران، تنها به نقل قول از مقامات ایرانی پرداخت و نوشت: ایرانی ها اعلام کردند که آمریکا قصد داشته نفت آنها را مصادره کند.

فرانسه

از سوی دیگر، بخش عربی فرانسه نیز اعلام کرده است که سپاه پاسداران ایران از مصادره نفت این کشور توسط ایالات متحده آمریکا جلوگیری کرد. سپاه پاسداران به تاریخ دقیق این عملیات اشاره نکرده است. این اتفاق در آبهای دریای عمان رخ داده است.

ایندیپندنت

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نیز با این تیتر که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دزدی دریایی آمریکا برای سرقت نفت ایران را ناکام گذاشت، به این موضوع پرداخت.

روزنامه مذکور با انعکاس گزارش صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به ناکام گذاشتن عملیات دزدی دریایی آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به اخبار منتشره های داخلی ایران در این رابطه نیز اشاره کرد.

القدس العربی

روزنامه سعودی القدس العربی چاپ لندن نیز به عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آبهای دریای عمان واکنش نشان داد و در صفحه نخست خود با این تیتر نوشت: ایران می گوید تلاش آمریکا برای مصادره نفتکش خود در دریای عمان را ناکام گذاشته است اما به تاریخ این رویداد اشاره نمی کند.

انتهای پیام/

منبع