به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فارس، طی نشستی در پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فارس با حضور محمد مهدی احمدی دبیرکل و  حمیدرضا معروفخانی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان  از برنامه انتخاباتی این اتحادیه دانشجویی رونمایی شد. دفاتر هشتادگانه جامعه اسلامی برای  شکل گیری مجلس تراز انقلاب اسلامی  فعالیت […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فارس، طی نشستی در پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از فارس با حضور محمد مهدی احمدی دبیرکل و  حمیدرضا معروفخانی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان  از برنامه انتخاباتی این اتحادیه دانشجویی رونمایی شد.

دفاتر هشتادگانه جامعه اسلامی برای  شکل گیری مجلس تراز انقلاب اسلامی  فعالیت می‌کنند

محمد مهدی احمدی دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ابتدای این نشست گفت: انتخابات به عنوان تجلی مردم سالاری و نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت کشور دارای اهمیت بسیار بالایی است. وظیفه ای که تشکل‌های دانشجویی بر دوش دارند عبارت است از تبیین گری، آگاه سازی، گفتمان سازی و مطالبه گری و باید در زمان انتخابات به خوبی بتواند این نقش را ایفا کند.

وی افزود: با توجه به تلاش مجدانه دشمنان میهن اسلامی‌مان در غبارآلودکردن فضا و فاصله انداختن بین مردم و صندوق­‌های رای لزوم بروز و ظهور جامعه اسلامی دانشجویان که همواره پشتیبان امت و ولایت بوده است بیش از هر زمان دیگری احساس می­‌شود.

 

 

احمدی با اشاره به فعالیت دفاتر ۸۰ گانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برای انتخابات، تاکید کرد: در راستای این وظایف، دفاتر هشتادگانه جامعه اسلامی دانشجویان به جهت افزایش مشارکت و شکل گیری مجلس تراز انقلاب اسلامی ایفای نقش خواهند کرد.

حمید رضا معروفخانی دبیر سیاسی اتحایه جامعه اسلامی دانشجویان نیز در این نشست گفت: یکی از اصلی­‌ترین رسالت­‌های بیداری دانشجویی به عنوان حلقه میانی در جامعه حضور فعال در عرصه سیاست و بیدار سازی و آگاهی بخشی است کما اینکه با نگاهی گذرا به تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی رد پای دانشجویان را در رخدادهای مهم و اثرگذار کشور به وضوح می­توان یافت و مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: نظر به همین امر، نقش این قشر نخبگانی جامعه در ایامی همچون انتخابات که از جهت اهمیت به شب قدر نظام نام‌گذاری می­‌شود در تعیین سرنوشت کشور و چگونگی شاخت آینده کشور بسیار پررنگ بوده و هست. 

در انتخابات امسال به ایجاد شور و شعور انتخابات کمک خواهیم کرد

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: در انتخابات اسفند ماه همچون ادوار قبل به ایجاد شور و شعور انتخابات کمک خواهیم کرد، در این مسیر اولویت اول اتحادیه تبدیل موضوع انتخابات به دغدغه اصلی و مسئله فکری دانشگاهیان اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان با ایجاد شور و نشاط انتخابات در صحن دانشگاه و سرریز آن به فضای عمومی جامعه به جهت افزایش مشارکت در انتخابات می­‌باشد.

وی افزود: همچنین به تبیین نقش و جایگاه مجلس و اهمیت انتخابات در سرنوشت حوزه‌­های انتخابی و کشور می‌پردازیم تا دانشجویان و مردم با دید درستی به بررسی وعده­‌های نامزدها بپردازند و با وعده­‌های غیرعملی نامزدهای سودجو فریفته نشوند.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: با در نظر گرفتن همه موارد مذکور و پس از هم‌فکری با کارشناسان و ادوار اتحادیه، سلسله نشست­‌هایی با عنوان رهیافت طراحی کردیم تا علاوه بر انجام وظیفه­، با بسیج کردن تمام نیروها در تحقق این هدف و با درهم تنیدگی و اتحاد در مسیر آن، جلوه­ای از اهمیت و اثرگذاری کار تشکیلاتی را در سراسر کشور به نمایش بگذاریم.

وی افزود: در فرهنگ لغت معادل رهیافت را راه پرداختن به یک مسئله یا موقعیت یا شیوه تفکر درباره آن ها آورده­‌اند، در این جلسات مسئله ما انتخابات پیش رو و دنبال آن چگونگی رقم خوردن آینده کشور می ­باشد.

برنامه‌­های رهیافت در دو قالب برگزار خواهد شد

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی  دانشجویان گفت: برنامه‌­های رهیافت در دو قالب برگزار خواهد شد، در قالب اول که به شکل نشست است با دعوت از نامزدها، نماینده‌‌های احزاب و جریانات، مسئولین امر انتخابات و کارشناسان حوزه‌­های مختلف بیشتر به ابعاد امنیت، سلامت و رقابت می‌پردازیم. در قالب دوم با هدف ایجاد بحث و گفتگو و ضریب دادن به تضارب آرا در اشکال کرسی آزاد اندیشی و مناظره، افزایش مشارکت را دنبال می ­کنیم.

 

 

وی افزود: در جلسات با دفاتر، اهمیت، لزوم و چگونگی پرداختن ایشان به انتخابات را تبیین کرده­ایم، همچنین از هفته گذشته رهیافت خدمت دفاتر معرفی شده و بستر اجرای آن در اختیارشان قرار گرفته است و توضیحات لازم اعم از شیوه‌ های حمایتی و ارزش گذاری جلسات توسط کمیسیون سیاسی اتحادیه ارائه شده است.

معروفخانی ادامه داد: با توجه به گستره دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان در وزارتخانه ­های علوم، بهداشت، آموزش و پرورش و همچنین دانشگاه­‌های آزاد، از معاونین فرهنگی دو وزارتخانه و دانشگاه­‌ها انتظار داریم حداکثر همراهی را با تشکل‌­ها داشته و حمایت‌های لازم را از برنامه­‌های ایشان داشته باشند.

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: امید داریم همه دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور وظیفه خود را نسبت به واقعه مهم روز ۱۱ اسفند به خوبی انجام دهند و ضمن اثرگذاری در تعیین آینده ایران عزیزمان در مقابل حضرت ولیعصر(عج)، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران سربلند باشند.

پایان پیام/

منبع خبر: فارس