به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ادعاها علیه مسکو مبنی بر ممانعت از صادرات غلات اوکراین را رد کرد. بر اساس این گزارش، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات درباره ممانعت ادعایی روسیه از صادرات غلات اوکراین در بنادر دریای سیاه و کمبود […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ادعاها علیه مسکو مبنی بر ممانعت از صادرات غلات اوکراین را رد کرد.

بر اساس این گزارش، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: اظهارات درباره ممانعت ادعایی روسیه از صادرات غلات اوکراین در بنادر دریای سیاه و کمبود تولید در بازار غلات فقط گمانه زنی است.

وی افزود: روسیه در صادرات اوکراین مانعی ایجاد نکرده و مشکلات لجستیک تنها به دلیل اقدامات نیروهای این کشور که بنادر دریایی خود را مین گذاری کرده بودند، ایجاد شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین گفت که این کشور به صادرات و تامین غذا به عنوان بخشی از تعهدات تجاری و کمک های انسانی به ساکنان کشورهای نیازمند ادامه می دهد و به عملکرد پایدار بازار جهانی مواد غذایی پایبند است.

انتهای پیام/

منبع