به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از گاردین، در ساعت گذشته «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین بیانیه ای ویدئویی منتشر کرد. او از اتاق ضبط فیلم خود، روسیه را متهم به جنایات جنگی کرد و مدعی شد که روسیه تلاش می‌کند مردم کریمه را به جنگ دعوت کند. زلنسکی در این ویدئو گفت […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از گاردین، در ساعت گذشته «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین بیانیه ای ویدئویی منتشر کرد.

او از اتاق ضبط فیلم خود، روسیه را متهم به جنایات جنگی کرد و مدعی شد که روسیه تلاش می‌کند مردم کریمه را به جنگ دعوت کند.

زلنسکی در این ویدئو گفت که نیروهای روسی «آهسته اما قابل توجه» از شمال اوکراین عقب نشینی کرده اند که این عقب نشینی گاهی در نتیجه عملیات ارتش اوکراین است و در برخی اوقات آنها به میل خود منطقه را ترک می‌کنند.

او گفت: «پس از عقب نشینی روسیه یک فاجعه کامل و خطرات زیادی باقی مانده است.» وی افزود که بمباران‌ها ممکن است ادامه داشته باشد و روس‌ها در حال خروج از منطقه در خانه‌ها، تجهیزات و حتی در اجساد افراد مین گذاری می‌کنند.

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت: «هرکسی که به منطقه باز می‌گردد باید بسیار مراقب باشد. بازگشت به زندگی عادی همچنان غیرممکن است… صبر کنید تا سرزمین ما پاک شود.»

زلنسکی گفت که نیروهای روسیه در حال تجمع در دونباس و به سمت خارکف هستند و برای ضربات قوی‌تر آماده می‌شوند.

وی همچنین گفت که روسیه «حاکمان موقت» را در برخی از مناطق جنوبی اوکراین منصوب کرده است که این حاکمان دست نشانده، کارمندان مشاغل و مقامات را به همکاری تهدید می‌کنند. زلنسکی نسبت به مشکلاتی که برای این رهبران پیش خواهد آمد هشدار داد و آن‌ها را خائن نامید.

انتهای پیام/

منبع