به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام سید محمد سیدسیاح شامگاه سه‌شنبه در همایش رهروان عاشورایی که در محل پارک بانوان اردبیل برگزار شد، با اشاره به هجمه‌های دشمنان اسلام برای از بین بردن حیای زنان جامعه اسلامی با رواج بدحجابی اظهار کرد: بانوان ما می‌توانند با الگوگیری از حضرت زینب کبری (س) در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام سید محمد سیدسیاح شامگاه سه‌شنبه در همایش رهروان عاشورایی که در محل پارک بانوان اردبیل برگزار شد، با اشاره به هجمه‌های دشمنان اسلام برای از بین بردن حیای زنان جامعه اسلامی با رواج بدحجابی اظهار کرد: بانوان ما می‌توانند با الگوگیری از حضرت زینب کبری (س) در تربیت نسلی نیکو، ولایی و شجاع نقش مهمی ایفا کنند.

وی تأکید کرد: نهضت حسینی (ع) با افشاگری‌های امام سجاد (ع) و خطبه‌های آتشین و کوبنده حضرت زینب (س) و افشاگری به گوش جهانیان رسید و تا ابد می‌رسد.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان اردبیل افزود: بی‌تردید نقش حضرت زینب (س) در تکمیل رسالت امام حسین (ع) بر کسی پوشیده نیست، چرا که آن بانوی گرانقدر اهل بیت (ع) در به تصویر کشیدن حقایق واقعه عظیم عاشورا نقش بسزایی داشته و تبیین‌گر قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در تمام اعصار شد.

حجت الاسلام سیدسیاح پیام اصلی همایش پیام‌آوران عاشورایی را شناساندن نقش حضرت زینب (س) در دفاع از اسلام عنوان کرد و گفت: ویژگی‌های شخصیتی و سیره حضرت زینب (س) از جمله پایداری، صبر، حیا و عفت و نقش پاسداری وی در دفاع از اسلام حقیقی باید با ابزار تبلیغی اعم از جلسات سخنرانی و انتشار پیام‌های تبلیغی در فضای مجازی برای بانوان به درستی تبیین شود.

خطبه حضرت زینب (س) نماد دفاع از مکتب نبوت و امامت است

وی ادامه داد: دفاع از مکتب نبوی و علوی و نیز نهضت سرخ حسینی (ع)، انتقال معارف عظیم عاشورا و احیای ارزش‌های دینی در خطبه‌های حضرت زینب (س) به زیبایی نمایان است.

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان اردبیل بیان کرد: همان گونه که حضرت زینب (س) در رسوایی خاندان ظالم بنی امیه و بیان مصائب دشت کربلا نقش بسزایی داشتند، بانوان جامعه ما هم می‌توانند با تأسی به آن بانوی بزرگوار اسلام راه عزتمندی، شهامت، شجاعت و صبر در برابر مشکلات را به فرزندان خود بیاموزند.

حجت الاسلام سیدسیاح تصریح کرد: در تحمل آن همه رنج و اندوه جانسوز و ایستادگی و پایداری در مقابل دشمنان ظالم از سوی آن بانوی بزرگوار، عبرت‌های بسیاری نهفته است، چرا که نهضت سرخ حسینی (ع) با حرکت جهادی و بیان رسای حضرت زینب (س) تا ابد زنده مانده است.

وی با اشاره به هجمه‌های دشمنان اسلام و استکبار جهانی برای به انحراف کشیدن حجاب و عفاف و از بین بردن حیای زنان جامعه اسلامی، افزود: بانوان ما با الگوگیری از حضرت زینب کبری (س) و ویژگی‌های ممتاز شخصیتی آن بانوی بزرگوار از جمله صبر و بردباری، ولایت مداری و حیا و پاکدامنی، در تربیت فرزندان سالم و متدین مهمی ایفا کنند.

انتهای پیام/

منبع