نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رشد صنعتی کشور در سال‌های اخیر به رغم اعمال تحریم‌های ظالمانه، بی‌نظیر و فرح‌بخش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، آیت‌الله سید حسن عاملی ظهر شنبه در مراسم آغازین عملیات اجرایی مجتمع تولیدی در اردبیل اظهار کرد: بعد از ماه‌ها پیگیری و تلاش نمایندگان و مسئولان استان شاهد آغاز عملیات احداث این مجتمع صنعتی هستیم که قطعاً در مسیر تحول صنعتی این استان تأثیرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان با چنگ و دندان تلاش می‌کنند تا استقلال و عزت کشور را حفظ کرده و اجازه ندهند تا بیگانگان کوچک‌ترین دخالتی را در مسیر پیشرفت این کشور داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در ۴۰ سال اخیر و در اوج محاصره تکنولوژی صنعتی و علمی کشورمان، جوانان خوش‌فکر توانستند به پیشرفت‌های محیرالعقولی دست پیدا کنند که نمود و نشانه‌هایی از آن را در اجرای چنین پروژه‌های عظیم صنعتی شاهد هستیم.

آیت الله عاملی افزود: برای زدودن چهره محرومیت از استان اردبیل شایسته است چنین مجتمع‌های تولیدی و صنعتی به ویژه در بخش فولاد و آهن تقویت شده و بیش از هر زمان دیگر سرمایه‌گذاران مورد تکریم و توجه قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به جای حفظ پول در بانک و راکد ماندن آن شایسته است دارندگان سرمایه برای افزایش فرصت اشتغال و عزت جوانان به سرمایه‌گذاری‌های کوچک و بزرگ دست بزنند چرا که امروز جهادی مقدس‌تر از ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان بیکار نیست.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: در فرصت ۳۰ ماهه این مجتمع راه‌اندازی خواهد شد تا با سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی و حمایتی که مسئولان استان انجام می‌دهند، بهره‌برداری از این کارخانه و تقویت زنجیره تولید را به شکل مناسب و مطلوب شاهد باشیم.

انتهای پیام/

منبع