فریبا محمدلو در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در استان اردبیل نیز به تناسب کشور خشونت علیه زنان را شاهد هستیم که در کنترل و به حداقل رساندن آسیب‌ها در این زمینه کارگروه‌های آموزشی با هدف پیشگیری از وقوع چنین اقدامات نامناسب شکل گرفته است. وی حمایت مجموعه دادگستری و نهادهای حمایت […]

فریبا محمدلو در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در استان اردبیل نیز به تناسب کشور خشونت علیه زنان را شاهد هستیم که در کنترل و به حداقل رساندن آسیب‌ها در این زمینه کارگروه‌های آموزشی با هدف پیشگیری از وقوع چنین اقدامات نامناسب شکل گرفته است.

وی حمایت مجموعه دادگستری و نهادهای حمایت از حقوق زنان را از بانوان آسیب‌دیده در این حوزه یادآور شد و تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی تشدید موارد خشونت را علیه زنان شاهد هستیم و با همکاری بهزیستی و خیرین خانه امن برای آسیب‌دیدگان در این زمینه در نظر گرفته شده تا شاهد کاهش آسیب‌ها و دغدغه‌های ناشی از این موضوع باشیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با گرامیداشت هفته زن حمایت از بانوان کارآفرین و متقاضی مشاغل خانگی را یادآور شد و گفت: در روستاها با همکاری صندوق اعتباری خرد و همچنین صندوق کارآفرینی امید تسهیلات مورد نظر به متقاضیان پرداخت می‌شود تا بتوانند از بستر فراهم شده و حمایت جهاد کشاورزی در توسعه کارگاه‌های تولیدی و زنجیره‌های کارآفرین در این بخش حمایت شود.

محمدلو پرداخت این تسهیلات را با هدف ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و صنایع دستی روستایی یادآور شد و افزود: با کمترین بروکراسی اداری و ضامن پرداخت این تسهیلات در حال انجام است.

وی از ایجاد بازارچه عرضه محصولات تولیدی بانوان کارآفرین در حوزه صنایع دستی و سایر محصولات خبر داد و خاطر نشان کرد: سه‌شنبه‌ها در اکثر شهرهای استان بازارچه عرضه محصولات دایر می‌شود تا امکان فروش برای این تولیدات فراهم آید.

محمدلو به فعالیت پارک بانوان با کادر خانم اشاره کرد و ادامه داد: با همکاری پارک علم و فناوری پژوهشکده بانوان با محوریت کارآفرینی و تقویت اقتصاد در این عرصه راه‌اندازی شده و همچنان دفتر امور بانوان استانداری و فرمانداری‌ها آماده دریافت ایده‌های خلاقانه در این زمینه هستند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل همچنین از ارائه خدمات آموزشی به همت فنی و حرفه‌ای برای بانوان کارآفرین و علاقه‌مند به یادگیری مهارت اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز در ماه‌های اخیر شرایط خوب و تسهیل‌گر فراهم شده تا توانمندی این بانوان را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

منبع