ولی اسماعیلی در گفتگو با پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با اشاره به تعیین حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: ما در راستای تعیین حقوق و دستمزد کارگران چندین پارامتر را مد نظر قرار خواهیم داد. این نماینده مجلس گفت: تمام تلاش و توان خود را می‌گذاریم تا در تعیین حقوق و […]

ولی اسماعیلی در گفتگو با پارلمانی پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با اشاره به تعیین حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: ما در راستای تعیین حقوق و دستمزد کارگران چندین پارامتر را مد نظر قرار خواهیم داد.

این نماینده مجلس گفت: تمام تلاش و توان خود را می‌گذاریم تا در تعیین حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ مسائلی از جمله نرخ اعلامی سبد معیشتی کارگران و شرایط مندرج در قانون کار را مدنظر قرار دهیم.

اسماعیلی اظهار داشت: بر اساس ماده ۴۱ قانون کار مسئولین باید در تعیین حقوق و دستمزد کارگران نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی را مبنا قرار دهند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به احتمال قوی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد که حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ بالاتر از نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی شود.


رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: بنده به عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و سایر نمایندگان این کمیسیون به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد که تعیین حقوق و دستمزد کارگران پایین‌تر از نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی شود.

اسماعیلی تاکید کرد: تعیین حقوق و دستمزد کارگران بالاتر از نرخ تورم خواهد بود که پایین‌تر نخواهد بود؛ لذا در این شرایط فعلاً نمی‌توانیم درصدی را در این رابطه تعیین کنیم تا به توافق نهایی در این زمینه دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع