استاندار اردبیل گفت: دیوان محاسبات، چشم بینای نظام در حفظ منافع عموم مردم و قوت قلبی برای مدیران خدمتگزار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در نشست با معاون امور اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات کشور در استانداری اظهار کرد: هدف و وظیفه مدیران و حوزه دیوان محاسبات در خدمت به مردم و حفظ منافع مردم مشترک بوده و این نقطه اشتراک از جزیره‌ای عمل کردن هر بخش جلوگیری می‌کند.

وی تفاهم در مدیریت منابع استان و کشور را از جمله ضرورت‌های کاری بین مدیران و دیوان محاسبات ذکر کرد و گفت: با رفع دیدگاه‌های تنگ نظرانه در هر حوزه، ضمن جلوگیری از بروز مشکلات، مصالح عمومی معیار اقدامات خواهد بود.

استاندار اردبیل برخورد با تفاسیر خلاف قانون را یادآور شد و افزود: مدیران باید در زمان و موقعیت‌های مختلف بر اساس قانون تصمیمات درست و کارساز بگیرند.

عاملی با بیان اینکه مدیر باید نگاه توسعه‌ای داشته باشد، تصریح کرد: دیوان محاسبات و مدیریت‌های استان باید خود را در یک مجموعه بدانند و در هیچ برهه‌ای نباید تنگ نظری‌ها مانع اقدامات توسعه‌ای و حفظ منفعت مردم باشد.

وی با اشاره به شعار تحول خواهی دولت بیان کرد: در این خصوص دولت برای راه اندازی صندوق توسعه استان برنامه ریزی کرده تا با این روش و تأمین منابع مختلف پروژه‌های اولویت دار استان از این محل اجرایی شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: با تأمین اعتبارات این صندوق از محل‌های مختلف از جمله منابع صرفه جویی شده از محل انرژی، فروش اموال مازاد و اعتبارات صندوق توسعه ملی، برنامه ریزی های لازم در راستای سرعت بخشی به پروژه‌های ضروری و نیمه کاره انجام می‌شود.

معاون امور اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات کشور هم در این نشست اظهار کرد: دیوان محاسبات با دید باز و پیشگیرانه برای باز کردن گره کارها در کنار مدیران است. محمد علی زهره‌ای بیان کرد: تمامی اقدامات در حوزه دیوان محاسبات و دولت در راستای تأمین منافع و مصالح مردم با حفظ قانون است.

سید محمد اسحاقی، مدیر کل دیوان محاسبات استان اردبیل نیز در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام گرفته در استان در راستای نظارت بر فرایندهای قانونی ارائه کرد.

انتهای پیام/