بر اساس مصوبه جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل یک مدرسه از محل برنامه تخریب و بازسازی و یک مدرسه نیز توسط بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی در گرمی احداث شود.

بهروز ندایی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل خواستار برنامه‌ریزی درست برای تقسیم متعادل و متناسب با نیاز جامعه برای تحصیل دانش آموزان در پایه‌های تحصیلی دبیرستان شد و افزود: بدون برنامه‌ریزی درست در این عرصه، در سال‌های آینده با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

وی اشباع برخی رشته‌ها از جمله پزشکی در سال‌های آینده و نیاز به برخی تخصص‌های رشته‌های فنی را از جمله عوارض گسیل و تمایل شدید تحصیل در رشته تجربی دوره دبیرستان عنوان و بیان کرد: دانش آموزان در دوره تحصیل نیز باید مهارت مرتبط با رشته تحصیلی خود را فرا بگیرند.

ندایی همچنین خواستار توجه جدی به توسعه ظرفیت‌ها و رشته‌های دانشگاهی متناسب با نیازهای توسعه کشور شد و اظهار کرد: به علت کم‌توجهی به این مساله، هم‎‌اکنون هم در سطح کشور و هم در سطح استان اردبیل با دانشگاه‌هایی مواجه هستیم که فضا و امکانات آموزشی دارند ولی دانشجو برای پذیرش و تحصیل ندارند.

وی همچنین با انتقاد از عدم حضور برخی اعضای شورای آموزش و پرورش استان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، خواستار تعیین تکلیف حضور اعضای تعیین شده در این جلسه شد.

وی همچنین خواستار پذیرش دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی پس از تامین فضا و کارکنان آموزشی شد و گفت: در آغاز سال تحصیلی جاری در برخی نقاط استان این مشکل مشاهده شد و باید فکر اساسی و برنامه‌ریزی درست در این زمینه صورت گیرد.

معاون استانداری اردبیل همچنین با اشاره به هجمه اقتصادی دشمنان علیه ایران با روش‌های گوناگون بیان کرد: هدف نهایی دشمن در این هجمه‌ها این است که روند رشد علمی کشور ما را که موجب رشد اقتصادی خواهد شد، کند کنند.

وی قرار گرفتن ایران در رتبه نخست رشد علمی در منطقه خاورمیانه را نشان دهنده ظرفیت علمی کشورمان دانست و افزود: کشورهای دیگر برای پیشتازی در عرصه علمی به جذب نخبگان اقدام می‌کنند و ما هم باید برای حفظ نخبگان خود تلاش کنیم.

در این جلسه عادل آقایی رئیس آموزش و پرورش شهرستان گرمی گزارشی از وضعیت مدارس و نظام آموزش مدرسه‌ای این شهرستان ارائه داده و پیشنهاد کرد که دو واحد آموزشی جدید در شهر گرمی احداث شود که بر اساس مصوبه جلسه، مقرر شد که یک مدرسه از محل برنامه تخریب و بازسازی و یک مدرسه نیز توسط بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی در گرمی احداث شود.