به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، همزمان با فرارسیدن روز طبیعت و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی دوچرخه هوایی در مجموعه گردشگری پل معلق شیشه‌ای هیر برگزار شد. نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان در آئین افتتاح این پروژه با حضور مسئولان استانی اظهار کرد: در راستای […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، همزمان با فرارسیدن روز طبیعت و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی دوچرخه هوایی در مجموعه گردشگری پل معلق شیشه‌ای هیر برگزار شد.

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان در آئین افتتاح این پروژه با حضور مسئولان استانی اظهار کرد: در راستای ارج نهادن به شعار مقام معظم رهبری پروژه دوچرخه هوایی با محوریت دانش بنیان و اقتصاد در مجموعه گردشگری پل معلق شیشه‌ای هیر رونمایی شد که این پروژه در کمترین زمان ممکن رونمایی شد.

وی گفت: این پروژه اوج هیجان را برای گردشگران و مردم استان به همراه دارد که با حمایت مسئولان استان و منطقه و نمایندگان مجلس در سریع‌ترین زمان ممکن رونمایی شد.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان راه اندازی پروژه‌های بکر و هیجانی متفاوت گردشگری در استان را اولویت اساسی عنوان کرد و گفت: در این زمینه میراث فرهنگی استان روند حضور سرمایه گذاران را تسهیل کرده است.

دوچرخه هوایی در شهر هیر افتتاح شد/هیر شهر بازی های هیجانی

فلاحی گفت: اردبیل دیگر در گردشگری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و ایجاد پروژه‌های هیجانی و تفریحی و توریستی و هتل‌ها نمود این امر است.

وی از آمادگی استان اردبیل برای میزبانی رویداد بین المللی گردشگری ۲۰۲۳ خبر داد و گفت: از این ظرفیت برای معرفی گردشگری استان در سطح بین المللی استفاده می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری در استان اردبیل فرش قرمز پهن می‌کنیم و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در راستای عمل به شعار سال ابلاغی مقام معظم رهبری و اشتغال آفرینی در استان از طرح‌های بدیع، قوی و خلاق حمایت می‌کند.

فلاحی افزود: برای تأمین زیر ساخت مورد نیاز مجموعه گردشگری هیرلند از جمله جاده دسترسی و پارکینگ ۲۵ میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.

وی از حمایت‌های امام جمعه و استاندار اردبیل و نمایندگان استان در مجلس و ائمه جمعه و فرمانداران و شهرداران شهرستان‌ها و شهرهای استان برای توسعه گردشگری استان قدردانی کرد و گفت: نقش بی بدیل صدا و سیما و رسانه‌ها و خبرنگاران و فضای مجازی و مطبوعات در همراهی برای توسعه گردشگری استان و معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان قابل قدردانی است.

رئیس شورای شهر هیر اظهار کرد: سرمایه گذار مجموعه گردشگری پل شیشه‌ای معلق و هیرلند هیر به رغم مشکلات و سختی‌های کار در مراحل مختلف توانسته تا به ظرفیت حضور گردشگران در این منطقه بیفزاید.

انور پورفتحی خاطرنشان کرد: هیر بهشت پنهان استان اردبیل است و در این نقطه از ایران اسلامی مجموعه‌های طبیعی و مواهب خدادادی بی نظیر همچون دربند هیر، نئور و باغ میوه‌های متعددی وجود دارد که همه ساله میزبان گردشگران و مسافران است.

وی با انتقاد از برخی مسئولان در بی توجهی به این شهر گفت: عده‌ای از روی حسادت سعی می‌کنند تا این منطقه بکر طبیعی در عقب ماندگی بماند در حالی که با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و در سال مزین به تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین می‌توان ظرفیت‌های بی نظیری را در این سه حوزه ایجاد کرد.

رئیس شورای شهر هیر افزود: سرمایه گذار مجموعه گردشگری ۲۰ درصد مجموع درآمد خود را به شهرداری پرداخت می‌کند و ۸۰ درصد درآمد این مجموعه صرف توسعه بخش‌های متعدد این مجموعه گردشگری خواهد شد.

دوچرخه هوایی در شهر هیر افتتاح شد/هیر شهر بازی های هیجانی

در این مراسم مدیرعامل منطقه گردشگری هیرلند هیر به پروژه بی نظیر دوچرخه هوایی اشاره و تصریح کرد: این پروژه در سطح دنیا بی نظیر و منحصربه‌فرد است به طوری که از مطمئن‌ترین و ایمن ترین دوچرخه هوایی های دنیا محسوب می‌شود که از لحاظ کیفیت ساخت سازه و مهندسی بومی بوده و در سطح عالی قرار دارد.

محمد حسن امیدوار گفت: تلاش ما بر این است تا هیر را به شهر بازی‌های هیجانی برای گردشگران و مسافران تبدیل کنیم تا همه ساله جمع زیادی از علاقمندان به این بازی‌های هیجانی بتوانند در شهر هیر حاضر شوند.

وی تدارک ۱۰ خط دوچرخه هوایی را در این مجموعه یادآور شد و بیان کرد: چهار خط این دوچرخه هوایی راه اندازی می‌شود که طول این دوچرخه هوایی ۱۲۰ متر به شکل رفت و برگشت است و علاقمندان در طول یک تا پنج دقیقه با هیجانات متنوع می‌توانند در این مسیر دوچرخه سواری کرده و از هیجان و شرایط خاص این مجموعه لذت ببرند.

مدیرعامل منطقه گردشگری هیرلند هیر اضافه کرد: اکثر سازه‌ها و قطعات دوچرخه هوایی در خود هیر و به دست جوانان خوش‌فکر منطقه ساخته شده و میزان سرمایه گذاری نیز بیش از ۶.۵ میلیارد تومان است.

انتهای پیام/

منبع