به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، صدیف بدری شامگاه پنجشنبه در نشست اعضای جبهه پیشرفت و عدالت در اردبیل اظهار کرد: دلیل سرگردانی منطقه آزاد کوتاهی دولت در اجرای مصوبه مجمع است که پیشنهاد شده از چهار نقطه تعیین پیشنهاد شده یک نقطه به عنوان نقطه شروع منطقه آزاد معرفی شود. […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، صدیف بدری شامگاه پنجشنبه در نشست اعضای جبهه پیشرفت و عدالت در اردبیل اظهار کرد: دلیل سرگردانی منطقه آزاد کوتاهی دولت در اجرای مصوبه مجمع است که پیشنهاد شده از چهار نقطه تعیین پیشنهاد شده یک نقطه به عنوان نقطه شروع منطقه آزاد معرفی شود.

وی خاطرنشان کرد: در همه هفت استان دیگر مصوبه منطقه آزاد اجرایی شدن و بدون دلیل خاص این مصوبه در استان اردبیل بر زمین مانده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اهمیت انتخابات و رعایت چهار شاخص مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت انتخاباتی را با حضور همه سلایق، احزاب و گروه ها یادآور شد و بیان کرد: هر چقدر امنیت انتخابات بالا باشد حضور پرشور مردم را در پای صندوق های رای و به تبع آن رقابت سالم انتخاباتی را نیز شاهد خواهیم بود.

بدری موضوع سلامت انتخابات را مرهون تلاش مسئولان اجرایی دانست و تصریح کرد: به دور از اعمال نفوذ باید مسئولان در همه مراحل زیرساخت برگزاری سالم انتخابات را فراهم کنند تا با مراقبت بیشتر اجازه کوچکترین تخطی به حق و حقوق مردم در این عرصه داده نشود.

وی اضافه کرد: ما بعد از دوران جنگ دچار سیاست زدگی و نوعی غفلت از آرمان ها و ارزش های نظام اسلامی شدیم و به جای ساختارسازی تلاش شد تا اقدامات مقطعی مورد توجه قرار گرفته و روز به روز سرمایه های اجتماعی در معرض آسیب قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در انتصابات و بها دادن به نیروهای کارآمد دچار غفلت شدیم و خروجی آن کنار ماندن نیروهای ارزشی و انقلابی بوده که وضعیت کشور را به این شرایط بغرنج رسانده است.

بدری گفت: در هشت سال نمایندگی مردم در کنار حفظ حیا و روحیه تعاملی اجازه ندادم تا خط قرمزها مورد تعدی قرار گیرد و همواره از حق و حقوق مردم در جایگاه مجلس دفاع کردیم.

وی افزود: عملکرد ما زیر ذره بین ناظران و فضای رسانه ای بوده و در این مدت بیشترین تذکر و نطق را در دفاع از حق و حقوق مردم در جایگاه مجلس انجام داده ایم.

انتقال ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب از خزر را پیگیر هستیم

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات استانی اظهار کرد: برای توسعه بزرگراه های استان ردیف های اعتباری دریافت شده و از شمال تا جنوب اردبیل توسعه بزرگراه ها با حمایت دولت در حال انجام است.

بدری پیشرفت راه آهن را در دولت سیزدهم مطلوب و امیدبخش خواند و تصریح کرد: اردبیل باید به کریدور شمال – جنوب به عنوان چهارراه ریلی متصل شود و در این مسیر راه آهن اردبیل – پارس آباد نیز دارای ردیف اعتبارات ملی است.

وی گفت: در حوزه حقابه ارس سال های گذشته به استان ظلم شده و در بالادست بیشترین برداشت آب انجام می شود و از محل سد شهریار ۵۰ میلیون مترمکعب تخصیص گرفتیم اما جوابگوی کمبود آب اردبیل نخواهد بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ضرورت انتقال آب از دریای خزر را با تکنولوژی آب شیرین کن یادآور شد و بیان کرد: تا ۱۰۰ میلیون مترمکعب باید دولت برای جبران کمبود آب اردبیل تخصیص بدهد.

بدری افزود: در بحث انتصابات نه تنها دخالتی نداشتیم بلکه در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری از مسئولان خواستیم تا براساس شاخصه های شایسته سالاری مدیران توانمند برای این استان بکارگیری شود.

وی به گرانی و وضعیت معیشتی مردم نیز اشاره کرد و گفت: دولت به جای بکارگیری متخصصان زبده در حوزه اقتصادی متاسفانه دانش آموختگان دانشگاه امام صادق را وارد این عرصه کرده که خروجی آن بهتر از شرایط موجود نخواهد بود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به جای اقتصاد دلالی و سوداگری شایسته است اقتصاد علمی و تخصصی برای حل مشکلات مردم مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر