داوود تیموری در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: درمانگاه امام حسین (ع) به عنوان کلینیک ویژه با گستردگی خدمات، تجهیزات و امکانات آماده ارائه خدمات متنوع به مردم است. وی تصریح کرد: در این درمانگاه خدمات متنوع اعم از ویزیت پزشک عمومی، تزریقات، زنان و زایمان، آزمایشگاه طبی، آزمایشگاه عدم اعتیاد، […]

داوود تیموری در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: درمانگاه امام حسین (ع) به عنوان کلینیک ویژه با گستردگی خدمات، تجهیزات و امکانات آماده ارائه خدمات متنوع به مردم است.

وی تصریح کرد: در این درمانگاه خدمات متنوع اعم از ویزیت پزشک عمومی، تزریقات، زنان و زایمان، آزمایشگاه طبی، آزمایشگاه عدم اعتیاد، داروخانه، رادیولوژی و… به مراجعین و کادر نظامی و انتظامی ارائه می‌شود.

معاون بهداد نیروی انتظامی استان اردبیل گفت: در این مجموعه هشت بخش دندانپزشکی و همچنین بخش‌های جراحی مغز، اعصاب، قلب و عروق و ارائه خدمات نوار مغزی انجام می‌شود که به تمام بیمه‌ها طبق تعرفه دانشگاه علوم پزشکی خدمات تخصصی و عمومی در حال انجام است.

تیموری افزود: در دو سال شیوع کرونا همکاران را به شکل شبانه‌روزی در این مجموعه فعالیت کرده و بیش از ۵۰ درصد پرسنل این درمانگاه‌ها درگیر بیماری کرونا بودند ولی سعی داشتند تا به صورت فعال به بیماران بستری ارائه خدمات کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: علاوه بر مرکز استان، درمانگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان مرزی پارس‌آباد راه‌اندازی شده تا با توجه به مطالبه پرسنل انتظامی ارائه خدمات به عموم مردم و همکاران در منطقه شمال استان انجام شود.

تیموری اضافه کرد: با توجه به اینکه در هنگ‌های مرزی نیروهای مرزبانی و انتظامی در حال خدمت هستند، راه‌اندازی این درمانگاه نویدبخش ارائه خدمات تخصصی و عمومی در این مجموعه بهداشتی، درمانی است.

وی بیان کرد: سعی کردیم در این درمانگاه نیز دو واحد دندانپزشکی همراه با پزشک عمومی، تزریقات، پانسمان، آزمایش عدم اعتیاد و سایر بخش‌ها را راه‌اندازی کنیم تا دیگر نیازی به مراجعه بیماران به مرکز استان نباشد.

تیموری از دریافت مجوز لازم برای توسعه کلینیک و درمانگاه امام حسین (ع) در اردبیل خبر داد و اظهار کرد: با پیگیری فرمانده انتظامی استان و مساعدت فرماندهی ناجا قرار شد در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر مربع کلینیک مجهزی راه‌اندازی شود که امیدواریم با احداث این مجموعه به عنوان مرکز درمانی متوسط با انجام اعمال جراحی و اتاق بستری در خدمت بیماران باشیم.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با تهیه نقشه قرار است به سرعت احداث این مجموعه را در مرکز استان شاهد باشیم تا نیروی انتظامی بتواند در بخش بهداشتی و درمانی نیز در خدمت هموطنان باشد.

تیموری به اجرای طرح مردم‌یاری نیز اشاره کرد و گفت: به صورت سیار تیم‌ها و اکیپ‌های بهداشتی نیروی انتظامی اعم از پزشک، پرستار، روانشناس و تهیه بسته‌های بهداشتی با حضور در مناطق محروم سعی می‌کنیم تا خدمت‌رسانی بی‌منتی را در این مناطق شاهد باشیم.

وی افزود: برای متقاضیانی که قصد استخدام در نیروی انتظامی را دارند، سالانه دو هزار تأییدیه پزشکی صادر می‌شود و خدمات پزشکی برای این افراد اعم از عمومی، دندانپزشکی، آزمایشگاه، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی و… رایگان است.

تیموری خاطر نشان کرد: سربازانی که انجام وظیفه عمومی را در نیروی انتظامی سپری می‌کنند از خدمات مراکز بهداشتی بهره‌مند شده و در صورت نیاز از طریق کمیسیون‌ها بررسی‌ها و معاینات پزشکی انجام شده و به متولیان امر نتایج پرونده به صورت محرمانه ارسال می‌شود تا در کمیسیون نهایی کفالت به تأیید برسد.

معاون بهداد نیروی انتظامی استان اردبیل اضافه کرد: افرادی که قصد دریافت گواهینامه رانندگی را دارند با مراجعه به کلینیک امام حسین (ع) می‌توانند از معاینات بینایی‌سنجی استفاده کرده و گواهی لازم را برای صدور گواهینامه رانندگی به پلیس راهور ببرند.

انتهای پیام/

منبع