به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، احمد خرم صبح پنج شنبه در دیدار با استاندار اردبیل و نشست با جامعه مهندسان در محل استانداری اردبیل اظهار کرد: تا زمانی که مشکل درآمد پایدار شهرداری‌ها حل نشود ما با تغییر کاربری‌ها و تراکم‌فروشی و همچنین خیانت به توسعه و عمران متوازن شهری روبه‌رو خواهیم بود که […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، احمد خرم صبح پنج شنبه در دیدار با استاندار اردبیل و نشست با جامعه مهندسان در محل استانداری اردبیل اظهار کرد: تا زمانی که مشکل درآمد پایدار شهرداری‌ها حل نشود ما با تغییر کاربری‌ها و تراکم‌فروشی و همچنین خیانت به توسعه و عمران متوازن شهری روبه‌رو خواهیم بود که ضرورت دارد بر اساس ضوابط و مقررات ساخت و سازها و کارهای عمرانی به شکل صحیح و درست اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: در ۴۲ سال عمر مدیریتی سعی کردم تا تابع قوانین، ضوابط و معیارهای اصولی باشم و به رغم آن که فحش‌ها خورده‌ام از این موازین کوتاه نیامده و هیچ وقت قلمم را در مسیر ناصحیح و انحراف سوق ندادم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از کاربری‌فروشی‌های شهری به عنوان معضل جدی یاد کرد و گفت: امیدواریم مهندسان نسل جدید پای مقررات و قوانین محکم بایستند و در حفظ منافع مردم و حقوق شهروندان از هیچ چیزی کوتاه نیایند.

خرم با بیان اینکه امروزه همه وظیفه داریم به دور از اغراق و رفتارهای غلوآمیز به وظیفه خود عمل کرده در پیشرفت کشور نقش اصلی و اساسی خود را ایفا کنیم، افرود: امروز نسل چهارم در حوزه ساخت و ساز و صنعت ساختمان با تجربه‌ای گران‌سنگ ورود پیدا کردند و ضرورت دارد با دیدگاهی جهانی و بر مبنای استانداردها هم در مسائل فنی و تخصصی و هم مسائل اجتماعی به سمتی حرکت کنیم تا بهترین خروجی را شاهد باشیم.

وی به ویژگی‌های نسل‌های اول تا چهارم اشاره کرد و ادامه داد: بعد از انقلاب صنعتی و اختراعات و ابتکارات انقلاب موج سوم در حوزه آی. تی، آی. سی. تی و تولید دانش اتفاق افتاده و در موج چهارم ما با توسعه علوم و فنون و تولید اطلاعات به شکل آنلاین و لحظه‌ای روبه‌رو هستیم.

خرم در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: روزانه میلیاردها صفحه اطلاعات در دنیا رد و بدل می‌شود و دانش بشری هر روز و هر لحظه چندین برابر تحول پیدا می‌کند.

وی ضرورت بسته‌بندی و سرتینگ اطلاعات را در این هیاهوی مبادلات اطلاعاتی یادآور شد و اضافه کرد: ضرورت دارد با الهام از جایگاه علم و تخصص در سال‌های گذشته در بخش ساخت و ساز و طراحی‌ها به سمتی حرکت کنیم تا بهترین و کارآمدترین نظام اجرایی شکل بگیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اظهار تأسف از اختلاس‌ها و رانت‌های میلیاردی در سال‌های اخیر بیان کرد: در این کشور ۳۹ سلسله حکمرانی کردند که تا این حد فساد و اختلاس نهادینه نشده بود و ضرورت دارد در ارتقا سلامت جامعه و دست‌اندرکاران امر به درستی عمل کرده و بر اساس حق و حد به عشق مملکت و مردم در حوزه‌های کاری خود صادق و سالم عمل کنیم.

انتهای پیام/

منبع