مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: داشتن مدارس کانکسی در شان دانش آموزان اردبیل نیست و امیدواریم با همکاری اداره کل نوسازی تا پایان سال جشن برچیده شدن مدارس کانکسی برگزار شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، کلام الله صفری شامگاه یکشنبه در مجمع خیرین مدرسه ساز استان ضمن تقدیر از همه خیرین مدرسه ساز که همیشه کنار آموزش و پرورش برای رفع مشکلات در مناطق محروم بودند، اظهار کرد: داشتن مدارس کانکسی برازنده و در شأن استان اردبیل نیست و امیدواریم با همکاری اداره کل نوسازی تا پایان سال جشن برچیده شدن مدارس کانکسی برگزار شود.

وی با اشاره به افزایش مشارکت اجتماعی-تربیتی اولیا، معلمان برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش افزود: از ثبت‌نام دانش‌آموزان گرفته تا مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی، سرویس مدارس و سایر ابعاد برای رفع عیوب و غفلت‌های گذشته ما نیازمند کار جهادی تا شروع سال تحصیلی هستیم تا ارتقا کمی و کیفی را در مجموعه آموزش و پرورش شاهد باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به راه اندازی قرارگاه جهادی در حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: هدف از راه اندازی این قرارگاه رفع معایب در حوزه تعلیم و تربیت و محرومیت‌زدایی از بخش‌های مختلف آموزشی و تربیتی، شناسایی نیازها و اولویت‌ها در مناطق هدف در حوزه نیروی انسانی، کلاس درس، ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت، تجهیزات اولیه آموزش و پرورش و ارائه برنامه سالیانه برای رفع نیازها و کمبودها بوده است.

صفری کمبود نیرو را دیگر معضل و مشکل آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: امسال ۷۰۰ نفر به کسوت بازنشستگی نائل شده اند که باید این خلأ را با راهکاری مناسب و برنامه‌ریزی درست برطرف کنیم.

وی افزود: آموزش و پرورش ۷۵۰ فعالیت پرورشی و فرهنگی در استان اجرا می‌کند که از میان آنها ۶۰ فعالیت آموزشی و پرورشی به عنوان برنامه‌های شاخص انتخاب شده است تا در این خصوص برنامه ریزی لازم تدوین شود.

انتهای پیام/