شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه موج مسافرت‌ها به مقصد استان اردبیل آغاز شده است اظهار کرد: اگر مراقبت‌ها و رعایت توصیه‌ها را به صورت دقیق شاهد نباشیم، گرفتار موج خطرناک کرونا خواهیم شد. وی افزود: آمارها نشان می‌دهد با افزایش دمای […]

شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه موج مسافرت‌ها به مقصد استان اردبیل آغاز شده است اظهار کرد: اگر مراقبت‌ها و رعایت توصیه‌ها را به صورت دقیق شاهد نباشیم، گرفتار موج خطرناک کرونا خواهیم شد.

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد با افزایش دمای هوا به شدت استفاده از ماسک کمتر شده و گردهمایی‌ها و تجمعات افزایش یافته و بهتر است با دوری از پرهیز از این شرایط اجازه ندهیم تا بیش از این کرونا به سلامت جامعه آسیب بزند.

حبیب‌زاده به تشریح آخرین آمار تزریق واکسن کرونا در اردبیل پرداخت و افزود: بیش از ۶۶ هزار نفر واکسن نوبت اول، بیش از ۲۷ هزار نفر واکسن نوبت دوم و در مجموع بیش از ۹۴ هزار نفر نیز واکسن کرونا را به طور کامل دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: به هیچ وجه زدن واکسن عوارض و التهابات خطرناکی را به همراه ندارد، ولی افرادی که علائم اولیه بیماری کرونا را دارند، باید قبل از تزریق واکسن از مراکز بهداشتی و درمانی مشاوره بگیرند.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون عمومی در ماه‌های آینده آغاز خواهد شد که بیشتر واکسیناسیون با استفاده از واکسن داخلی انجام می‌شود که با عوارض کمتر و قطعاً با اطمینان سلامتی بیشتر همراه خواهد بود.

حبیب‌زاده آمار بستری‌های روزانه کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۳۹ نفر اعلام کرد و گفت: متأسفانه در شبانه روز گذشته یک مورد فوتی کرونایی داشتیم و تعداد بیماران بد حال در بخش مراقبت‌های ویژه به ۴۶ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به آمار کل بیماران بستری همزمان در بیمارستان‌های استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۲۰۹ بیمار کرونایی در استان بستری هستند که در ۲۴ ساعت گذشته شاهد ترخیص و بهبودی ۲۰ بیمار کرونایی بودیم.

حبیب زاده بیان کرد: هم اکنون شهرستان اردبیل در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های مشگین شهر، پارس آباد، خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

انتهای پیام/

منبع