به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، علی ملکی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت هفته سلامت در دانشکده علوم پزشکی خلخال اظهار کرد: خیرین این شهرستان در سال گذشته بیش از ۲۰ میلیارد ریال به تأمین نیازهای بیماران و همچنین ارتقای شاخص‌های بهداشتی منطقه کمک کردند. وی خاطرنشان کرد: کمک‌های مالی خیرین این شهرستان […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، علی ملکی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت هفته سلامت در دانشکده علوم پزشکی خلخال اظهار کرد: خیرین این شهرستان در سال گذشته بیش از ۲۰ میلیارد ریال به تأمین نیازهای بیماران و همچنین ارتقای شاخص‌های بهداشتی منطقه کمک کردند.

وی خاطرنشان کرد: کمک‌های مالی خیرین این شهرستان برای خرید لوازم پزشکی و تجهیزات بیمارستانی، کمک به تأمین لوازم موردنیاز درمانگاه‌های زیرپوشش دانشکده علوم پزشکی و کمک به بیماران نیازمند در سال گذشته هزینه شده است.

مسئول امور خیرین و مشارکت‌های مردمی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خلخال از افزایش کمک خیرین به حوزه سلامت این شهرستان در سال گذشته خبر داد و گفت: علاوه بر تأمین نیازهای حوزه سلامت توسط اعضای مجمع خیرین سلامت، دو باب ساختمان فوریت‌های پزشکی در روستای طهارم دشت و شهر کلور مرکز بخش شاهرود این شهرستان با مشارکت مالی ۲ خیر و با هزینه‌کرد ۴۰ میلیارد ریال در حال احداث است.

ملکی بیان کرد: تجهیزات پزشکی از قبیل دستگاه کولونوسکوپی، آندوسکوپی، مانیتورینگ به تعداد پنج دستگاه، اکسیژن‌ساز و کپسول اکسیژن، دستگاه نوار قلب، تشک مواج، ویلچر، تب سنج، دستگاه الکتروشوک پیشرفته، سل کانتر، بن ماری، سونیکت و دیگر تجهیزات پزشکی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد ریال توسط خیرین سلامت از منطقه شاهرود، هشجین و شهر خلخال در یک سال اخیر به دانشکده علوم پزشکی خلخال اهدا شده است.

وی گفت: در حال حاضر ۲۰ مؤسسه و سازمان مردم‌نهاد در خلخال در مشارکت‌های مردمی در امور مختلف اجتماعی و خیریه از جمله مشارکت در پیشبرد اهداف حوزه سلامت این شهرستان فعالیت دارند.

ملکی خاطرنشان کرد: این شهرستان فاقد انجمن حمایت از بیماران سرطانی و دیابت و بیماران خاص بوده و در صورت راه‌اندازی این گونه تشکل‌های خیریه مردمی بسیاری از مشکلات بیماران یاد شده از این طریق برطرف خواهد شد.

وی افزود: از زمان ترویج فرهنگ اهدای عضو در این منطقه تاکنون اعضای بدن ۱۵ بیمار مرگ مغزی در این شهرستان به نیازمندان عضو اهدا شده که آخرین مورد اهدای اعضای بدن اواخر سال گذشته بود.

مسئول امور خیرین و مشارکت‌های مردمی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خلخال با گرامیداشت هفته سلامت از برنامه‌ریزی برای اجرای ویژه برنامه‌های گرامیداشت این هفته با بکارگیری ظرفیت سمن‌های فعال در حوزه سلامت این شهرستان خبر داد.

وی گفت: برنامه‌های این هفته حول محور شعار جهانی انتخاب شده امسال “سلامت ما، سلامت سیاره ما” برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع