فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد  برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم. ******* سانسور خبر رونمایی پایگاه زیرزمینی ارتش در BBC و رسانه های […]

فارس پلاس؛ خط ویژه – خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضد انقلاب، در این رصد  برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضد انقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

سانسور خبر رونمایی پایگاه زیرزمینی ارتش در BBC و رسانه های اصلاح طلب

دیروز پایگاه زیرزمینی «عقاب ۴۴» ارتش رونمایی شد. این پایگاه زیرزمینی قابلیت پذیرش و عملیاتی کردن انواع جنگنده‌های شکاری و بمب‌افکن و همچنین پرنده‌های بدون سرنشین نیروی هوایی ارتش را دارد. پایگاه هوایی راهکنشی عقاب ۴۴ با در اختیار داشتن اماکنی چون آلرت، پست فرماندهی، آشیانه‌های نگهداری جنگنده، مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما، تجهیزات ناوبری و فرودگاهی، مخازن سوخت و … این قابلیت را دارد تا انواع جنگنده‌های نیروی هوایی را برای انجام ماموریت‌های محوله پذیرا باشند.

این پایگاه‌ها با نگهداری جنگنده‌ها در مکان‌های امن و تجهیز آن‌ها به سامانه‌های جنگ الکترونیک، بمب‌ها و موشک‌ها از جمله یاسین، قائم و آصف امکان عملیات دورایستا و افزایش برد راهبردی برای اهداف دوردست را فراهم کرده است.

کارشناسان معتقدند که رونمایی از پایگاه راهکنشی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با در نظر گرفتن اصول پدافند غیرعامل طراحی و توسعه پیدا کرده، یک اقدام راهبردی است.

 

این خبر بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت. حتی رسانه های معاند از جمله اینترنشنال سعودی نیز نتوانستند از کنار این خبر، بی تفاوت بگذرند.

اما نکته قابل تأمل اینجاست که این خبر بسیار مهم در برخی رسانه های منتسب به جریان اصلاح طلب سانسور شد. این دقیقا همان رویکردی بود که بی بی سی فارسی در پیش گرفت و این خبر را کاملا سانسور کرد.

در همین رابطه روزنامه های سازندگی- ارگان حزب کارگزاران-، هم میهن، آرمان ملی، اعتماد، شرق و…در صفحه اول به هیچ عنوان به این خبر مهم نپرداختند.

 

متاسفانه برخی رسانه های اصلاح طلب از انتشار اخبار مثبت و افتخارآمیز امتناع کرده و تلاش دارند تا همواره اخبار منفی و یأس آفرین را منتشر کنند. کاملا طبیعی است که رسانه ای همچون بی بی سی فارسی از انتشار این خبر افتخارآمیز و غرورآفرین عصبانی باشد و از خشم، آن را سانسور کند. سوال اینجاست که چرا برخی رسانه های اصلاح طلب دقیقا همصدا و همراستا با بی بی سی فارسی، این رفتار را تکرار کرده اند؟!

دلخوری روزنامه کرباسچی از برخورد رئیسی با سفیر فرانسه

روزنامه هم میهن در مطلبی با عنوان «زبان بدن رئیس جمهور» نوشت:«آیا رئیس‌جمهور از دست فرانسه عصبانی است؟ این سوالی بود که بعد از دیدن گزارش تصویری‌های سایت ریاست‌جمهوری ذهنم را مشغول کرد. بعدازظهر مطابق عادت هر روز صفحه عکس پورتال ریاست‌جمهوری را چک کردم. گزارش‌های تصویری نشان می‌دهد که سفرای جدید کشورهای زیمبابوه، یونان، اروگوئه و فرانسه استوارنامه‌هایشان را تقدیم رئیس‌جمهور کردند. از روی عکس‌ها و زبان بدن رئیس‌جمهور مشخص است که رئیس‌جمهور در دیدار با سفیر فرانسه خشمش را فرو خورده و صرفا جهت رفع کُتی استوار‌نامه سفیر فرانسه را تحویل می‌گیرد.»

 

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «بعد از دیدار سفیر فرانسه به سراغ عکس‌های سفیر زیمبابوه رفتم و در آن عکس‌ها دیدم که رئیس‌جمهور دودستی استوارنامه را از سفیر این کشور تحویل گرفته است در صورتی که در دیدار با سفیر فرانسه یک‌دستی و با نگاهی غضب‌آلود استوارنامه را تحویل گرفته است. بعد از دیدن عکس‌ها دنبال خبر را گرفتم و محتوای هر دو جلسه را خواندم. حدسم درست بود. رئیسی در دیدار با سفیر فرانسه “با ابراز تاسف از محاسبات غلط برخی کشورهای اروپایی درباره محیط داخلی ایران، آن را ناشی از عدم درک حقیقت ملت با عظمت ایران و وابستگی به منابع اطلاعاتی معاند دانست و به سفیر جدید فرانسه توصیه کرد که انتقال صحیح حقایق جامعه ایران به هیئت حاکمه فرانسه را وظیفه اصلی خود بداند.” بعد از آن متن دیدار با سفیر زیمبابوه را خواندم که رئیسی با اشاره به روابط دوستانه ایران و زیمبابوه پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفته بود “ایران و زیمبابوه ظرفیت‌های فراوانی دارند که می‌تواند در مسیر ارتقا و گسترش روابط و همکاری‌های فی‌مابین مورد استفاده قرار گیرد.”»

 

فرانسه درقبال مردم ایران کارنامه سیاه و جنایت باری بر جای گذاشته است. از میزبانی گروهک تروریستی و جنایتکار منافقین تا پرونده خون های آلوده و تجهیز صدام به سلاح های کشتارجمعی در جنگ تحمیلی و همراهی با آمریکا در تحریم و حمایت از داعش و حمایت از اغتشاش و آشوب و حمایت از گروهک های تجزیه طلب و…

 

رئیس جمهور ایران در دیدار با سفیر فرانسه از موضع اقتدار برخورد کرده و توصیه هایی را خطاب به نماینده فرانسه مطرح کرده است. اما گویا این رفتار عزتمندانه رئیس جمهور، به جریان اصلاح طلب برخورده و آنان را ناراحت کرده است.

رویکرد تحقیرآمیز بخشی از جریان اصلاح طلب در رابطه با دولت های غربی، واقعا تأسف برانگیز است. این رویکرد هیچ نسبتی با منافع ملی و عزت مردم ایران ندارد.

 

حمایت رسانه سعودی-انگلیسی و رسانه های غربگرا از اظهارات خاتمی

اظهارات و موضعگیری های اخیر محمد خاتمی، استقبال رسانه های معاند و از جمله اینترنشنال سعودی را در پی داشته است. این رسانه ضدایرانی از یکسو به رژیم آل سعود وابسته است و از سوی دیگر به عنوان بازوی رسانه ای سازمان جاسوسی اسرائیل(موساد) عمل می کند.

همزمان با استقبال این رسانه از موضعگیری های خاتمی، برخی رسانه های اصلاح طلب در داخل نیز به موضعگیری های خاتمی ضریب داده و از آن استقبال کرده اند.

 

امثال خاتمی و میرحسین از جمله اشخاصی هستند که در سال ۸۸ جشن مشارکت ۸۵ درصدی را با دروغ تقلب به کام مردم تلخ کرده و کشور را ماهها دچار آشوب و التهاب کردند. همین طیف در حدفاصل سالهای ۹۲ تا ۹۸ با نسخه پیچی در سیاست خارجی و اقتصاد، ضمن تحمیل خسارت محض برجام، تورم افسارگسیخته را به کشور تحمیل کردند.

 

حالا همین افراد، ژست منجی به خود گرفته و برای برون رفت از مشکلات، نسخه می پیچند. کسانی که با الفبای مردم سالاری و کشورداری بیگانه هستند، به هیچ عنوان صلاحیت نسخه پیچی برای بهبود اوضاع را ندارند، که اگر داشتند، رسانه هایی از جمله اینترنشنال سعودی برای آنان اینگونه سوت و کف و هورا نمی کشیدند.

پایان پیام/.

منبع خبر: فارس