به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، کانال تلگرامی صابرین نیوز از حمله «پهپادهای انتحاری» به پایگاه آمریکایی عین الاسد خبر داد. به دنبال این حمله، در پایگاه عین الاسد در غرب الانبار آماده باش اعلام شده و هواپیماهای آمریکایی به صورت مرتب در حال پرواز و گشت زنی هستند. برخی منابع اعلام کرده‌اند که نظامیان […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، کانال تلگرامی صابرین نیوز از حمله «پهپادهای انتحاری» به پایگاه آمریکایی عین الاسد خبر داد.

به دنبال این حمله، در پایگاه عین الاسد در غرب الانبار آماده باش اعلام شده و هواپیماهای آمریکایی به صورت مرتب در حال پرواز و گشت زنی هستند. برخی منابع اعلام کرده‌اند که نظامیان آمریکایی به پناهگاه‌های زیر زمینی گریخته‌اند.

همچنین گروه رسانه‌ای امنیتی عراق در خبری فوری اعلام کرد که پدافند هوایی عراق یک پهپاد ناشناس را که قصد داشت به پایگاه عین الاسد نزدیک شود، هدف قرار داده است.

همزمان با این حمله، یک کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در استان بصره نیز، هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار گرفت.

پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه در چند روز اخیر و همزمان با دومین سالگرد شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس بارها هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفتند. شامگاه چهارشنبه، منابع عراقی خبر دادند که پایگاه «عین الاسد» در استان الانبار عراق (غرب) بار دیگر هدف حمله شدید راکتی قرار گرفته است. کانال تلگرامی «صابرین نیوز» در این خصوص گزارش داد که پایگاه عین الاسد با ١٢ راکت ۱۰۷ میلیمتری هدف حمله قرار گرفته است. پیش از این نیز پایگاه آمریکایی ویکتوریا در چند مرحله هدف حملات راکتی قرار گرفت.

به دنبال ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط آمریکا، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد. طبق قانون، نظامیان آمریکایی باید تا آخر ماه دسامبر به صورت کامل از عراق خارج می‌شدند. اما براساس اعلام منابع عراقی ۲۵۰۰ نظامی آمریکایی همچنان در عراق با تغییر عنوان از نظامی به مستشاری حضور دارند. آمریکا با تشدید ناامنی در عراق به دنبال تداوم اشغالگری خود در این کشور است. این در حالی است که مردم و نهادهای مختلف عراقی خواستار اخراج کامل آمریکا از کشورشان هستند.

انتهای پیام/

منبع