به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ایالات متحده شامگاه یکشنبه (به وقت واشنگتن) مدعی شد که این کشور در «حمله‌های هوایی دقیق و با ماهیت دفاعی (!)» مواضع ادعایی مورد استفاده نیروهای شبه نظامی در مرز عراق و سوریه را هدف قرار داده است. بنا به اعلام پنتاگون، این […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع ایالات متحده شامگاه یکشنبه (به وقت واشنگتن) مدعی شد که این کشور در «حمله‌های هوایی دقیق و با ماهیت دفاعی (!)» مواضع ادعایی مورد استفاده نیروهای شبه نظامی در مرز عراق و سوریه را هدف قرار داده است.

بنا به اعلام پنتاگون، این حمله‌های هوایی به دستور مستقیم رئیس جمهور ایالات متحده اجرا شدند.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به دستور رئیس جمهور بایدن، نیروهای نظامی ایالات متحده شامگاه یکشنبه علیه مواضع مورد استفاده نیروهای شبه نظامی تحت حمایت ایران در منطقه مرزی عراق و سوریه دست به حمله‌های هوایی دقیق و دفاعی زد. اهداف (حمله هوایی) انتخاب شده بودند زیرا شبه نظامیان تحت حمایت ایران که در حمله‌های پهپادی علیه نیروها و مواضع ایالات متحده در عراق دست دارند، از این تأسیسات استفاده می‌کنند».

طبق این بیانیه، ارتش عراق انبارهای تسلیحاتی و عملیاتی را در دو موقعیت در سوریه و یک موقعیت در عراق بمباران کردند.

برخی منابع خبری دیگر نیز می‌گویند که این حمله به یک پایگاه پشتیبانی و لجستیکی در دیرالزور شرقی در منطقه بوکمال صورت گرفته است.

کانال خبری صابرین نیوز در عراق نیز از بمباران مواضع نیروهای حشد الشعبی در نوار مرزی عراق و سوریه خبر داده است.

گفتنی است، این دومین بار ظرف پنج ماه گذشته است که بایدن دستور حمله هوایی به مواضع شبه نظامیان در عراق و سوریه را صادر می‌کند. بار اول بایدن در ماه فوریه دستور بمباران محدود یک هدف در سوریه را صادر کرده بود که ادعا می‌شد به تلافی حمله‌های راکتی در بغداد صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع