نماینده مردم اردبیل در مجلس با اینکه ردیف بودجه جداگانه برای جاده های استان تعریف شده است، گفت: مهمترین مطالبه نمایندگان استان در سفر رئیس جمهور به اردبیل، حل چالش های زیر ساختی در استان اردبیل است.

به گزارش آذرمغان، صدیف بدری  نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اردبیل  به تشریح عملکرد خود در یکسال گذشته پرداخت و گفت:مطالبان نمایندگان اردبیل در سفر رئیس جمهور به استان، مطالبه تامین اعتبار برای تامین زیر ساخت های استان است چراکه بدون زیر ساخت امکان توسعه و پیشرفت وجود ندارد.

پیشرفت جامعه در گرو فعالیت خبرنگاران پویا و منتقد است

وی با بیان اینکه روشنگری رسالت خبرنگاران است، گفت: جامعه توسعه یافته، جامعه ای است که در آن اطلاع رسانی به پویایی برسد چراکه هرچه خبرنگاران یک جامعه فعال تر باشند توسعه کشور نیز سریع تر خواهد شد.

بدری با بیان اینکه تاکنون از ظرفیت رسانه ها جهت پیشبرد اهداف خودم استفاده نکرده ام گفت: مخالف هرگونه شکایت و بگو و مگو با رسانه ها و خبرنگاران هستم چرا که معتقدم شفاف سازی و انقاد از عملکرد مسئولین باعث رشد و شکوفایی جامعه می شود.

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود از خبرنگاران نیز خواست تا با رعایت اخلاق حرفه ای و طرح نقد های سازنده به پیشرفت کشور کمک کنند.

توفیقات چندانی در بخش عمران استان نداشتیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح فعالیت های خود در سالجاری پرداخت و گفت:با اینکه تلاش زیادی انجام دادیم ولی بدلایل شرایط کشور همچون مشکلات اقتصادی توفیق زیادی در بحث عمرانی نداشتیم.

بدری به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: در همان ابتدای ورود به مجلس به دلیل اهمیت فعالیت های عمرانی در استان وارد کمیسیون عمران شدم و تاکنون در دومین پست موثر این کمیسیون به عنوان سخنگو مشغول فعالیت هستم.

راه آهن اردبیل تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می رسد

این نماینده مجلس به پروژه راه آهن اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: اعتبار راه آهن  اردبیل در سال ۹۴، ۷ میلیارد تومان بود که در سال های ۹۷ و ۹۸ به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید و این سایه پیگیری های مسئولان استان چون نمایندگان مجلس، امام جمعه محبوب و استاندار محترم محقق شد.

وی با بیان اینکه امروز همه کارگاه های پروژه راه آهن اردبیل با تمام توان فعالیت می کنند، اظهار امیدواری کرد تا پایان دولت دوازدهم راه آهن اردبیل نیز به بهره برداری برسد.

منطقه آزاد اردبیل در مرحله نهایی شدن است

بدری در ادامه سخنان خود به منطقه آزاد اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: اقدامات مطلوبی برای تصویب منطقه آزاد تجاری صورت گرفت که با تصویب آن اردبیل توسعه اقتصادی و تجاری قابل توجهی را تجربه خواهد کرد.

وی افزود: تصویب منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان اردبیل به عنوان یکی از طرح‌های مهم توسعه‌ای استان که در مجلس نهم به صورت نیمه تمام رها شده بود که با پیگیری‌های انجام یافته در مجلس دهم به تصویب رسید و امیدواریم با رفع نواقص موجود و پس از تأیید شورای نگهبان نیز شاهد عملیاتی شدن این طرح در استان اردبیل باشیم.

وضعیت کشت و صنعت مغان بزودی اطلاع رسانی می شود

این نماینده مجلس به تشریح وضعیت کشت و صنعت مغان نیز پرداخت و گفت: واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی باید به صورت کاملا قانونی انجام گیرد.

وی از اهلیت خریدار  و قیمت واگذار شده به عنوان دو مشکل اسای در معامله کشت و گفت: با رایزنی های انجام گرفته مشکل اهلیت امروز حل شده ولی مسئله قیمت واگذاری همچنان پا برجا است.

بدری گفت: کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی با ورود به این مسئله و بررسی های لازم روی این موضوع و جمع آوری مدارک موجود، طی ماه‌های آتی نتیجه نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی کیمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی دغدغه مهم نماینده ولی فقیه در استان را دغدغه همه دلسوزان اردبیل دانست و گفت: معارضات موجود در خصوص اراضی کشت و صنعت مغان باید قبل از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی مرتفع می‌شد که متاسفانه این موضوع انجام نیافته و هم‌اکنون با چالش مواجه است و امیدواریم با تلاش مسؤولان این مشکل نیز برطرف شود.

بزرگراه های استان از اعتیار جداگانه برخوردار می شوند

وی به افزایش اعتبارات توسعه بزرگراه های استان اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کشور از طریق جاده‌ها انجام می‌گیرد، در این راستا نیز تلاش کردیم تا ردیف های بودجه جداگانه ای برای توسعه  جاده های استان  در نظر گرفته شود بطوریکه اعتبارات ملی برای بزرگراه‌های استان چند برابر شده است و ردیف بودجه خاصی نیز برای جاده‌های نیر- سراب، اردبیل- سرچم و نمین به آستار جذب شده که پیش از این وجود نداشت.

فرودگاه اردبیل در حال تجهیز شدن است

بدری  به توسعه فرودگاه اردبیل به عنوان زیرساخت حمل و نقل هوایی نیز اشاره کرد و گفت: توسعه فرودگاه اردبیل به عنوان یکی دیگر از زیرساخت‌های استان  در دستور کار قرارداشت که در طول سه سال اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه این فرودگاه جذب و هزینه شده است.

حل کمبود آب شرب در روستاهای اردبیل زمان بر است

این نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس به مشکلات آب و فاضلاب استان نیز اشاره کرد و گفت: در راستای رفع مشکلات شبکه فاضلاب اردبیل مقرر شد ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک برای فاضلاب اردبیل و ۴۰ میلیارد تومان نیز برای فاضلاب نمین اختصاص یابد.

وی از تامین قیر رایگان در استان اردبیل خبرداد و گفت:بنیاد مسکن ۳۰ میلیارد تومان قیر رایگانبرای تامین زیر ساخت های لازم در اختیار استان اردبیل قرار داده است.

بدری به گشایش وضعیت سیب زمینی کاران در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در خرید تضمینی گندم نیز تذکرات لازم به وزارت جهاد کشاورزی داده شد که نتیجه بی توجهی به آن، امسال مشاهده می‌شود.

این نماینده مجلس در خصوص آبیاری مکانیزه زمین های کشاورزی استان نیز گفت: ۲۰ هزار هکتار برای سال ۹۷ برنامه ریزی شده بود اما مشکلات بودجه ای اجازه فعالیت بیشتر را نداد.

حل چالش های زیرساختی استان، مهمترین مطالبه نمایندگان اردبیل از رئیس جمهور است

نماینده مجلس در پایان سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر مطالبات نمایندگان استان از رئیس جمهور در سفر به استان اردبیل نیز گفت:مهمترین مطالبه نمایندگان اردبیل حل چالش های زیرساختی استان است چراکه تا مشکلات زیرساختی استان حل نشود، امکان توسعه، توسعه، پیشرفت و سرمایه گذاری کلان در استان اردبیل فراهم نخواهد شد.

وی پیگیری مطالبات جاده ای را از جمله مطالبات خود از رئیس جمهور و هیات همراه عنوان کرد و گفت:تامین اعتبار پایاب خداآفرین نیز از جمله مطالبات مهم استان است چراکه استان از کم آبی در بخش های مختلف رنج می برد.

بدری با بیان اینکه کمبود آب شرب در روستاهای استان بیداد می کند، لزوم راه اندازی تصفیه خانه ها در استان اردبیل را متذکر شد و گفت: همه باید دست به دست بدهیم تا مشکلات استان را به حداقل برسانیم.

پتروشیمی اردبیل نیازمند تامین آب کلان است

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس در پاسخ به راکد ماندن پتروشیمی اردبیل نیز گفت: مسئله پتروشیمی اردبیل از بانک ملی منفک شده و کاملا به بخش خصوصی واگذار شده ولی به علت کمبود آب این مسئل مهم به سرانجام نرسیده و راکد مانده است.

وی با بیان اینکه پتروشیمی اردبیل تنها به سد یامچی متصل می شود گفت: پتروشیمی نیازمند ۱۱ میلیون مترمکعب آب  برای فعالیت است که ای میزان خارج از توان سد یامچی است چرا که علاوه بر پتروشیمی سد یامچی برای تامین آب شرب و مصارف کشاورزی نیز در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/