بهروز رزمی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با قطعی‌های مکرر برق در روزهای اخیر بخشی از دکل‌ها و سایت‌های بی. تی. اس با اختلال و حتی مشکلاتی جدی در آنتن‌دهی روبه‌رو شدند که این امر به قطعی تلفن همراه و حتی اینترنت ثابت و سیار منجر شده است. وی با […]

بهروز رزمی در گفت‌و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با قطعی‌های مکرر برق در روزهای اخیر بخشی از دکل‌ها و سایت‌های بی. تی. اس با اختلال و حتی مشکلاتی جدی در آنتن‌دهی روبه‌رو شدند که این امر به قطعی تلفن همراه و حتی اینترنت ثابت و سیار منجر شده است.

وی با اشاره به گله‌مندی همشهریان از بابت نقص زیرساخت‌های ارتباطی و تلفن همراه تصریح کرد: ما به اندازه کافی سایت‌ها و ایستگاه‌های تلفن همراه را در استان اردبیل شاهد هستیم اما قطعی مکرر برق مانع از ارائه خدمات در این دکل‌ها و سایت‌ها شده‌ که انتظار می‌رود با حل این مشکل بخش عظیمی از دغدغه‌ها در بخش تلفن همراه نیز رفع شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: قطعی‌های مکرر و دو ساعت در میان حتی اجازه نداده تا باتری شارژی دکل‌ها فعال و ذخیره نیرو را انجام دهند و از همین رو ما نتوانستیم از این باتری‌های پشتیبان در تأمین نیروی مورد نیاز سایت‌ها استفاده کنیم و فعالیت این دکل‌ها بخشی از مشکلات را برطرف کند.

رزمی افزود: در کنار این امر قطعی اینترنت ثابت در منازل سبب شده تا شهروندان به استفاده از اینترنت تلفن همراه روی آورند که این موضوع نیز به حجم ترافیک در این بخش منجر شده و ارائه خدمات را در شهرهای مختلف با اختلالی جدی روبه‌رو کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با رایزنی‌های انجام شده قرار است از حجم خاموشی‌ها در روزهای آینده با تلاش شرکت توزیع برق کاسته شود تا شرایط مناسبی را در پایداری شبکه برق و تأمین منابع مورد نیاز انرژی سایت‌ها و دکل‌ها شاهد باشیم.

قطعی مکرر برق در روزهای اخیر علاوه بر مشکلات متعدد برای کسب و کارهای مختلف، قطعی اینترنت و تلفن همراه را نیز به دنبال داشته که این خود یکی از عوامل نارضایتی در بین شهروندان و اهالی استان تبدیل شده است.

انتهای پیام/

منبع