به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، ظهر چهارشنبه آئین معارفه و تودیع رؤسای سابق و جدید دادگستری استان اردبیل در سالن ولایت اردبیل برگزار شد تا ناصر عتباتی به عنوان رئیس جدید دادگستری استان آذربایجان غربی حکم جدیدی گرفته و حجت‌الاسلام حسین کثیرلو به عنوان رئیس کل دادگستری استان اردبیل معرفی و فعالیت خود را […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، ظهر چهارشنبه آئین معارفه و تودیع رؤسای سابق و جدید دادگستری استان اردبیل در سالن ولایت اردبیل برگزار شد تا ناصر عتباتی به عنوان رئیس جدید دادگستری استان آذربایجان غربی حکم جدیدی گرفته و حجت‌الاسلام حسین کثیرلو به عنوان رئیس کل دادگستری استان اردبیل معرفی و فعالیت خود را آغاز کند.

در این مراسم رئیس جدید دادگستری استان اردبیل با اشاره به سابقه ۲۴ ساله خدمات خود در قوه قضائیه و ریاست دادگستری استان‌های همدان و قزوین اظهار کرد: خوشحال هستم که در سال‌های پایانی خدمت خود در استان اردبیل و در خدمت مردم مذهبی و متدین این شهر ولایتمدار هستم.

حجت‌الاسلام حسین کثیرلو تصریح کرد: جای مباهات است که در این استان که سه هزار و ۴۰۰ شهید، ۱۲ هزار جانباز و ۷۵۰ آزاده دارد، خدمتی هر چند ناچیز را به اهالی این استان ارائه کنیم تا در مسیر توفیق الهی بتوانیم با رویکرد جدید سیاست‌های قوه قضائیه را به پیش ببریم.

وی به سند تحول قضائی در سطح ملی اشاره کرد و گفت: سعی خواهیم کرد در راستای این سند به تکلیف شرعی و دینی خود عمل کرده و در حقیقت راهکارهای اجرایی این سند را مهیا کنیم.

رئیس جدید دادگستری استان اردبیل افزود: رویکرد اول ما در استان اردبیل تلاش برای حمایت از فعالان عرصه تولید و کارآفرینی خواهد بود تا در سال مزین به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها بتوانیم ضمن رفع موانع پیش رو با تعامل و همراهی بیشتر کارها را به شکل شایسته به انجام برسانیم.

کثیرلو در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به صورت مرتب از واحدهای صنعتی و تولیدی استان بازدیدهایی را خواهیم داشت تا با همراهی مسئولان اجرایی و مدیران پرتلاش موانع احتمالی را از سر راه تولید و سرمایه‌گذاری‌ها برداریم.

وی اجرای مصوبات ریاست قوه قضائیه را دیگر رویکرد و برنامه خود در این استان اعلام کرد و ادامه داد: پیشگیری از وقوع جرم و تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از دیگر برنامه‌ها و رویکردهای ما در این استان خواهد بود.

کثیرلو به برخورد جدی با مفاسد اقتصادی، مالی و اخلاقی اشاره کرد و گفت: به صورت جدی و بدون مماشات در این عرصه با متخلفان و افراد دخیل برخورد خواهیم کرد.

وی تقویت امنیت را در همه حوزه‌ها یادآور شد و اضافه کرد: امنیت خط قرمز ما خواهد بود و با بر هم زنندگان امنیت و آرامش جامعه بدون مماشات برخوردی جدی و قاطع خواهیم داشت.

کثیرلو نزدیکی انتخابات و ضرورت تأمین امنیت پایدار را یادآور شد و بیان کرد: در این زمینه با تشکیل جلسات متعدد سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا در انتخابات ۲۸ خرداد فضای رقابتی با جلب مشارکت بیشتر مردم مهیا شده و از هرگونه ناامنی جلوگیری شود.

رئیس جدید دادگستری استان اردبیل کاهش جمعیت کیفری زندانیان را به عنوان رویکرد دیگر دستگاه قضا بیان کرد و افزود: وجود دو هزار و ۷۰۰ زندانی در شأن استان اردبیل و مردم متدین این استان نیست و باید از ظرفیت‌های قانونی و راهکارهای جایگزین در کاهش جمعیت کیفری بهره برد.

انتهای پیام/

منبع