سید حامد عاملی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: هم اکنون میزان تولیدات بخش کشاورزی استان اردبیل چهار میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی است که در سال آینده این ظرفیت به پنج میلیون تن ارتقا می یابد. وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و بهره برداری […]

سید حامد عاملی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: هم اکنون میزان تولیدات بخش کشاورزی استان اردبیل چهار میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی است که در سال آینده این ظرفیت به پنج میلیون تن ارتقا می یابد.

وی تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده و بهره برداری از پایاب سد عمارت، گیوی، عنبران و خداآفرین تلاش ما بر این است تا ظرفیت تولید و افزایش بهره وری را در بخش کشاورزی ارتقا دهیم.

استاندار اردبیل به پایین بودن شاخص توسعه زیرساخت و نظام اقتصادی در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: برای ارتقای شاخص زیرساخت ها و اقتصادی استان از ۲۴ تا ۲۶ کشوری سعی ما بر این بوده تا با یک برنامه ریزی درست و هدف گذاری مشخص بتوانیم در همه حوزه های کشاورزی، صنعتی و گردشگری به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

عاملی افزود: در کنار افزایش ظرفیت تولید، بهره وری و ایجاد فرصت های اشتغال برای جوانان بیکار، سعی بر این است تا سرانه درآمدی مردم این استان که نصف متوسط کشوری است، افزایش پیدا کند.

وی توجه و مترکز بر زنجیره پیشرفت را در ابعاد مختلف به ویژه تولید محصولات صنعتی، کشاورزی و حوزه گردشگری یادآور شد و خاطرنشان کرد: در کنار افزایش درآمد مردم، باید به تولید ناخالص استان و همچنین ارزش افزوده از محل فرآوری محصولات با ممانعت از خام فروشی توجهی جدی داشته باشیم.

عاملی موضوع آب و مدیریت آن را بسیار ارزشمند توصیف کرد و ادامه داد: در ۲ سال اخیر به تکمیل سدهای نیمه تمام استان اهتمام جدی شده به طوری که بعد از ۱۸ سال بلاتکلیفی سد عمارت با ظرفیت ۳۵ میلیون متر مکعب ذخایر آبی در حال بهره برداری است.

وی به تکمیل سد عنبران و پایاب پروژه عظیم سد خداآفرین با هدف ارتقای توان تولید اشاره کرد و گفت: ۶ هزار میلیارد تومان منابع برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته و شهریور سال آینده شاهد بهره برداری کامل از پایاب سد خداآفرین خواهیم بود.

عاملی از تکمیل ۱۱ سد معیشتی و تلاش برای تکمیل ۱۹ سد دیگر نیمه تمام در این بخش خبر داد و تصریح کرد: توسعه زیرساخت های گلخانه ای و دامپروری های مدرن از دیگر زنجیره های تولید در بخش کشاورزی است.

استاندار اردبیل افزود: همه تلاش ها بر این است تا با یک جهاد مقدس بتوانیم ظرفیت تولید استان را در قالب زنجیره پیشرفت به بیش از یک میلیون تن ارتقا دهیم.

انتهای پیام/
منبع خبر: بازار