پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان – گروه استان‌ها: با نزدیک شدن به روز جمعه ۲۸ خردادماه فضای استان‌های مختلف کشور هرروز انتخاباتی‌تر می‌شود، پخش برنامه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از روز ۱۹ خردادماه در شبکه‌های استانی آغاز شده است. بعدازظهر امروز نیز در هفتمین و آخرین روز مردم در استان‌های مختلف برنامه‌های نامزدها را […]

پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان – گروه استان‌ها: با نزدیک شدن به روز جمعه ۲۸ خردادماه فضای استان‌های مختلف کشور هرروز انتخاباتی‌تر می‌شود، پخش برنامه‌های تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری از روز ۱۹ خردادماه در شبکه‌های استانی آغاز شده است.

بعدازظهر امروز نیز در هفتمین و آخرین روز مردم در استان‌های مختلف برنامه‌های نامزدها را از شبکه‌های استانی شنیدند و دیدند.تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه‌های استانی سه شنبه ۲۵ خرداد

عبدالناصر همتی

استان‌های البرز، خلیج فارس، قم، لرستان

سید ابراهیم رئیسی

استان‌های بوشهر، زنجان، کرمان، مرکزی

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی

استان‌های اردبیل، خراسان رضوی، فارس، گلستان

محسن رضایی

استان‌های آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، سمنان، کرمانشاه، همدان

علیرضا زاکانی

استان‌های آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد

سعید جلیلی

استان‌های ایلام، خوزستان، کردستان، مازندران

محسن مهرعلیزاده

استان‌های اصفهان، خراسان شمالی، قزوین، گیلان

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از تجمعات انسانی و اهمیت گفت‌وگوی اختصاصی نامزدها با مردم استان‌های مختلف به تناسب مشکلات و ظرفیت‌های هر یک از مناطق کشور و بر اساس مصوبه ستاد انتخابات صدا و سیما برنامه‌های ویژه رادیویی و تلویزیونی در صدا و سیمای مراکز و با محوریت گفت‌وگو با هفت نامزد انتخابات امسال روی آنتن رفته است.

این برنامه‌ها شامل گفت و گوی اختصاصی با هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که از ۳۰ مرکز استانی و سه شبکه محلی آبادان، کیش و مهاباد پخش می‌شود. به این ترتیب هر یک از نامزدها ۳۰ برنامه برای ۳۰ استان کشور (جدای استان تهران) خواهند داشت که شامل ۱۵ ساعت گفتگو با هر یک از نامزدهاست و مجموع زمان آن به ۶۵۰۰ دقیقه می‌رسد.

در این گزارش نگاهی به مباحث مطرح شده توسط نامزدهای ریاست جمهوری طی امروز در شبکه‌های استانی داریم. برای خواندن مشروح صحبت‌های نامزدهای ریاست جمهوری می‌توانید روی تیتر هر بخش کلیک کنید.


همتی در شبکه استانی البرز: واکسیناسیون عادلانه را در دستور کار قرار می‌دهم

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

عبدالناصر همتی در گفتگوی تلویزیونی با مردم البرز اظهار کرد: نکته‌ای که در ابتدای صحبتم با شما باید بگویم مسئله جانباختگانتان از کروناست، برای بسیاری از این افراد حتی نتوانستید مراسم ختم بگیرد که بنده به شما تسلیت عرض می‌کنم.

وی بیان کرد: امیدوارم در دولت خودم در اولین فرصت واکسیناسیون عادلانه و سریع را به اتمام برسانیم و این بلا را از سر مردم کوتاه کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: در خصوص اینکه چرا وارد عرصه انتخابات شدم چند نکته‌ای را عرض می‌کنم، شرایط اقتصادی کشور مطلوب نیست و اگر روش فعلی اداره اقتصاد را دوباره پیش بگیرید شرایط بدتر از این هم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم در استان‌های مختلف کشور گرفتار مشکلات بیکاری و معیشتی هستند و وضعیت اقتصادی آنها به دلیل مشکلات تحریم و فشار حداکثری دشمن به مراحل نامطلوبی رسیده است.


جلیلی در شبکه استانی مازندران: اقتصاد جنگل ناشناخته ماند / وجود فقر سبز در مازندران

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

سعید جلیلی در برنامه انتخاباتی شبکه طبرستان با اشاره به افتخار آفرینی مردم مازندران در عرصه‌های مختلف و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این استان با اظهار اینکه مازندران فرصت‌های بسیار ارزشمندی دارد و فرصت‌های بیشتری از برخی کشورهای اروپایی دارد، گفت: جهش ایران بدون پیشرفت مازندران صورت نمی‌گیرد و جهش مازندران بدون توسعه شهرها و روستاهای آن صورت نمی‌گیرد.

این نامزد انتخابات داشتن برنامه‌ای برای شناسایی توانمندی‌های شهرها و روستاها و برنامه ریزی برای جهش را لازم دانست و گفت: کسانی می‌توانند در این زمینه سهیم باشند که بیشتر از همه به ظرفیت‌های استان و مشکلات آن آگاه باشند.

جلیلی یادآور شد: قبل از دولت، مردم مازندران باید سند پیشرفت استان را در دست داشته باشند و آن را تهیه و از دولت آینده مطالبه کنند و در این هشت سال دولت سایه، یک گفتمان بود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: مردم مازندران فرصت‌های بسیار ارزشمندی دارد و مزیت آن در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، جنگل، دریا و غیره است.

وی با اشاره به اینکه دلالان سود محصولات کشاورزی مازندران را می‌برند، گفت: باید سود حداکثری از آن کشاورز باشد نه دلال و باید از فناوری‌های روز در مراحل مختلف کشاورزی استفاده شود تا کشاورز با زحمت کمتر محصول را تولید کند.

جلیلی تصریح کرد: امروز باید در یکپارچه سازی، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی مازندران برنامه ریزی کرد و با مدل فعلی این طرح تا چند سال دیگر محقق نمی‌شود و نیازمند برنامه جدی برای جهش است.


پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان علیزاده در شبکه استانی گیلان: مشکلات اقتصادی توسط یک اقتصاددان حل می‌شود

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

محسن مهرعلیزاده در برنامه تبلیغاتی خود برای گیلانیان با بیان اینکه کشور در مقطع تاریخی خطیری قرار گرفته است، اظهار کرد: فقر، بیکاری، فاصله اجتماعی بین اقشار مختلف جامعه، افزایش سطح خط فقر به ۷۰ درصد جامعه و کشمکش‌های بی حاصل بین افراد و گروه‌ها و اختلاس و دست درازی به بیت المال در کشور وجود دارد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه عده‌ای با روش‌های ناصواب کرسی مسئولیت خریدند و کشور را به جایی رساندند که با مشکلات عدیده مواجه است، افزود: این اقدامات باعث شد اعتماد مردم به حاکمیت و مدیران اجرایی آسیب زیادی ببیند و این عدم اعتماد باعث می‌شود حتی در صورتی که مسئولان کار دستی انجام دهند مورد پذیرش واقع نشود.

وی مشارکت مردم در حل مسائل کشور را مؤثر دانست و بیان کرد: دولت‌ها در طی این سال‌ها نقاط مثبت و منفی در کارنامه خود ثبت کردند اما آمریکا از همان ابتدا با کارشکنی بر مردم فشار و تحریم وارد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان علیزاده ادامه داد: برجام می‌توانست راه‌های تجارت را به روی کشور باز کند اما آمریکا با خروج از این معاهده جلوی آن را گرفت.


رئیسی در شبکه استانی کرمان: وضعیت زندگی کرمانی‌ها تناسبی با ظرفیت‌های استان ندارد

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

سید ابراهیم رئیسی در گفتگوی تلویزیونی با مردم استان کرمان گفت: باید به کرمان می‌آمدم و مردم استان را زیارت می‌کردم اما توفیق حاصل نشد و درواقع متأسفانه کرونا این اجازه را نداد.

وی افزود: اولین سرمایه بزرگ استان کرمان، نیروهای انسانی تحصیل کرده آن است همچنین ذخایر ارزشمندی همچون محصولات معدنی، کشاورزی، پسته، مرکبات و خرما در این استان وجود دارد که می‌تواند نقش بسیار اثرگذاری در بهبود زندگی در استان و کشور داشته باشد.

وی با بیان این مطلب که اگر مدیریت آب به خوبی انجام نشود، این ظرفیت‌ها به خوبی قابل استفاده نخواهد بود، بیان داشت: در استان کرمان که معدن و کشاورزی حرف اول را می‌زند لذا باید جذب سرمایه گذاری خوبی داشته است اما این ظرفیت تناسبی با وضعیت زندگی مردم ندارد و حتماً وضعیت می‌تواند بهتر از این رقم بخورد.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اینکه صنایع دستی رونق بسیاری در استان کرمان دارد، اظهار کرد: آثار متعدد جهانی در این استان وجود دارد که بسیار ارزشمند است اما صنعت گردشگری در این استان به نسبت این آثار ارزشمند، فعال نیست.

وی ادامه داد: ۶ منطقه ویژه در استان وجود اما به نسبت فعالیت قابل انتظار را ندارند از طرف دیگر ما باید به سمت و سوی صادرات غیر نفتی برویم و این صادرات غیر نفتی در منطقه باید حداقل دو برابر شود و این کاملاً امکان پذیر است.


مهرعلیزاده در شبکه استانی خراسان شمالی: آب دریای خزر یا عمان را به خراسان شمالی می‌آوریم

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

محسن مهرعلیزاده در گفتگو با مردم خراسان شمالی که از طریق شبکه اترک صورت گرفت، با اشاره به جمعیت ۴۵ درصدی روستایی در خراسان شمالی، اظهار کرد: عملکرد مسئولان در کشور و در استان خراسان شمالی ضعف‌هایی داشته است.

این داوطلب ریاست جمهوری کشاورزی، دامداری و گردشگری را ۳ پیشران اقتصادی خراسان شمالی دانست و گفت: این استان در مسیر حرکت ۲۰ میلیون زائر است که باید به آن توجه کرد.

وی افزود: خراسان شمالی از صنایعی مانند فولاد و پتروشیمی بهره مند است اما جای صنایع تبدیلی در استان خالی است.

مهرعلیزاده ادامه داد: سالانه ۱۸۰ هزار تن انگور در خراسان شمالی تولید می‌شود اما به صورت خام به فروش می‌رسد.

این داوطلب ریاست جمهوری تصریح کرد: خراسان شمالی ۲ میلیون ۴۰۰ هزار دام سبک داشته که ۳۵۰ هزار آن در استان مصرف می‌شود و رتبه سوم تولید زعفران در کشور را داراست اما این موارد به صورت خام صادر می‌شود.


زاکانی در شبکه استانی خراسان جنوبی: ارز حاصل از صادرات به افغانستان باید به خراسان جنوبی بازگردد

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

علیرضا زاکانی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم خراسان‌جنوبی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی از نظر وسعت سومین استان کشور است، افزود: خراسان‌جنوبی سرشار از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بزرگ چون محصولات استراتژیکی مانند زعفران و همچنین صنایع دستی است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: راه آهن جنوب- شمال از سه استان سیستان و بلوچستان و خراسان‌جنوبی و رضوی عبور و آن را آباد خواهد کرد که این پروژه باید مد نظر جدی قرار گیرد و در این زمینه کاهلی شده است.

زاکانی با اشاره به مسئله عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات افزود: ارز حاصل از صادرات به افغانستان باید به خراسان جنوبی بازگردد و موجب آبادانی استان شود.

وی ادامه داد: باید خراسان‌جنوبی تبدیل به یک استان ترانزیتی از طریق بازارچه‌ها شود. زاکانی با بیان اینکه خراسان جنوبی از مشکل کم آبی رنج می‌برد، گفت: این مشکل را باید با احیا قنوات، دانش آبخیزداری و مهمتر از همه انتقال آب از خلیج فارس حل کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: باید از خام‌فروشی محصولات معدنی خراسان‌جنوبی نیز به شدت پرهیز کرد.


مهرعلیزاده در شبکه استانی اصفهان: رونق و پیشرفت کشور با ایجاد رقابت اقتصادی محقق می‌شود

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

محسن مهرعلیزاده در برنامه شبکه تلویزیونی اصفهان با اشاره به اینکه نصف جهان پایتخت تاریخ و فرهنگ ایران است، اظهار داشت: مردم اصفهان به سخت‌کوشی، خلاقیت و نوآوری معروف هستند و من مشکلات آنها را به خوبی می‌دانم که عمده آن مسئله آب است.

وی با بیان اینکه در دوران یک سال مسئولیت خود در استانداری اصفهان برای مسئله آب تلاش بسیاری کردم، ابراز کرد: خشک بودن زاینده رود برای مردم اصفهان همانند حضور جسمی بیجان در میانه شهر، تلخ و ناگوار است.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: طرح‌های هفتگانه‌ای برای رفع مشکلات آبی اصفهان دارم که برای باغات، شرق اصفهان، داخل زاینده رود، کشاورزان و تالاب گاو خونی آب به ارمغان می‌آورد.

وی تصریح کرد: ممکن است بسیاری از ظرفیت‌های وابسته به آب استان اصفهان در آینده نزدیک نابود شود.


زاکانی در شبکه استانی آذربایجان غربی: نوع نگرش به توسعه و مدیریت کشور توسط دولت باید تغییر یابد

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

علیرضا زاکانی در گفتگوی تلویزیونی با اشاره به افتخار خود در ارتباط با ترک و کردزبانان ارومیه، گفت: افتخار دارم در کنار شهید باکری جنگیده‌ام؛ این شهید بزرگوار نمود واقعی یک امانت دار بود.

وی با بیان اینکه مردم آذربایجان افتخار مبارزه و ایستادگی در برابر ظلم را دارند، افزود: آذربایجان غربی ظرفی بالایی در حوزه گردشگری، کشاورزی، معادن و زیر ساخت‌های نرم افزاری سخت افزاری دارد که باید با رفع آن در راستای توسعه منطقه اقدام کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تخریب مراتع، راندمان پایین آب و بی توجهی به نیروهای متخصص آذربایجان غربی را از مشکلات مهم این منطقه دانست و اظهار داشت: چرا باید نیروهای متخصص این منطقه به سایر استان‌ها مهاجرت کنند، این استان از لحاظ معدنی دارای رتبه ۶ کشوری است اما خام فروشی آسیب جدی وارد کرده است.

زاکانی در رابطه با دریاچه ارومیه نیز گفت: حفظ محیط زیست یک ضرورت انکار ناپذیر است؛ در مقطعی ظلمی بزرگی به دریاچه ارومیه شده است که اقدامات انجام شده باید تشدید یابد چرا که معتقدیم کافی نیست.

وی اقدام وادیان مختلف را یک فرصت برای توسعه ایران اسلامی دانست و افزود: برادران اهل سنت و شیعه نمادی از همبستگی و پیوستگی هستند؛ ذاتاً انقلاب اسلامی یک انقلاب مذهبی نیست بلکه اسلامی است و نگاه محدودی ندارد.


قاضی زاده هاشمی در شبکه استانی اردبیل: استان اردبیل باید برند ملی محصولات کشاورزی و دامی کشور شود

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی که در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم استان اردبیل از طریق شبکه سبلان سخن می‌گفت، به موقعیت جغرافیایی استان اردبیل از لحاظ مرزی بودن و همسایگی با کشورهای حوزه قفقاز اشاره کرد و افزود: این قابلیت موجب توسعه صادرات خواهد شد چرا که در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامی توانمندی‌های بسیاری در این منطقه وجود دارد.

قاضی زاده هاشمی به عدم توسعه و حاشیه نشینی و افزایش نرخ بیکاری در این استان انتقاد کرد و ادامه داد: در دولت سلام توجه ویژه ای به قابلیت‌های این استان خواهد شد تا این مشکلات عمده حل شود

وی به قابلیت‌های بازارچه مرزی شهرستان بیله سوار و کشور آذربایجان اشاره کرد و گفت: گمرک در این شهرستان باید توسعه گسترده‌تری پیدا کند و این امر با تکمیل راه ریلی و افزایش صادرات محقق خواهد شد تا مقابل مهاجرت مردم این شهرستان به سایر شهرستان‌ها و مرکز استان گرفته شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری موقعیت شهرستان پارس آباد را یک موقعیت بین المللی اعلام کرد و افزود: با وجود قابلیت‌های کشاورزی و دامپروری در این شهرستان، سو مدیریت‌ها و ضعف‌های گسترده در زمینه استفاده از این قابلیت موجب بروز مشکلاتی در خصوصی سازی در این منطقه شد.


رئیسی در شبکه استانی زنجان: مشکلات با پیگیری مجدانه حل می‌شود نه با توصیه

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در گفت‌وگو با شبکه استانی اشراق زنجان، با اشاره به اینکه زنجان جزو استان‌هایی است که از دیرباز سفرهای متعددی را به این خطه از ایران اسلامی داشته و از نزدیک با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این استان آشنا هستم، گفت: بدون شک همه ملت ایران به آوازه مردمان این استان به خصوص شهر زنجان در ارادت به اهل‌بیت (ع) اشرافیت دارند.

وی با بیان اینکه مردم استان زنجان بارها ثابت کرده‌اند که مردمانی پرتلاش و متدین بوده و در طول تاریخ انقلاب اسلامی حماسه‌های زیادی را خلق کرده‌اند، افزود: زنجانی‌ها همواره در عرصه‌ای چون انتخابات حضوری پرشور داشته و تکلیف شرعی خود را در این حوزه ادا کرده‌اند و بنده به خاطر اعتمادی که در دوره قبلی انتخابات ریاست‌جمهوری به من داشتند، از مردم این استان قدردانی می‌کنم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مختلف استان زنجان اشاره و از معدن به عنوان یکی از این مزیت‌ها یاد کرد و ادامه داد: در حال حاضر استان زنجان از وجود بیش از ۳۰۰ معدن بهره می‌برد که هر کدام از این معادن دارای ذخایر بسیار غنی و ارزشمندی است اما متأسفانه موضع ناراحت‌کننده در این خصوص، غیرفعال بودن ۲۵ درصد این معادن است که این مشکل باید رفع شود.


مهرعلیزاده در شبکه استانی قزوین: دولت زندگی به دنبال ساخت زندگی شاد برای همه مردم است

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

محسن مهرعلیزاده در گفتگو با مردم قزوین که از طریق سیمای مرکز استان قزوین انجام شد اظهار کرد: در کشور مسئولین و دستگاه‌هایی وجود دارند که باید راه‌های پیشرفت و رشد را برای مردم هموار کنند. تا کنون که در آستانه سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در کشور هستیم افراد متعدد سکان مدیریت کشور را در شرایط مختلفی به عهده گرفته‌اند و با فراز و نشیب‌های زیادی در دوره‌های زمانی مختلف کشور را مدیریت کرده‌اند و ما امروز و در این جایگاه از همه زحماتی که در این دوران کشیده شده تقدیر می‌کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: در دهه ۶۰ شمسی و در دورانی که کشور با جنگ تحمیلی رو به رو بود، تحریم‌ها در شدیدترین نوع خود علیه ما اعمال می‌شد و کلیه صادرات ما برابر بر رقم ۶.۵ میلیارد دلار بود و تقریباً نیمی از این مبلغ در میدان‌های نبرد هزینه می‌شد، حداقل‌ها برای زندگی مردم تأمین شده بود و مردم با یک اعتماد و اطمینان خاصی زندگی می‌کردند.

وی با اشاره به اقدامات دولت سازندگی بیان کرد: در دوران سازندگی شرایط ایده آل نبود با این حال دولت خدماتی را به کشور ارائه کرد که هم اکنون ما ارزش‌های آن را فهمیده و زیر سوال نمی بریم.


رئیسی در شبکه استانی بوشهر: بوشهر نباید فقیر و بیکار داشته باشد / لزوم استفاده از ظرفیت دریا

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه‌های مختلف دارای ظرفیت‌های فراوانی است که باید به این ظرفیت‌ها به خوبی توجه شود.

وی پارس جنوبی و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی را یکی از ظرفیت‌های استان دانست و بیان کرد: این استان پایتخت انرژی ایران اسلامی است و جایگاه ویژه ای در حوزه انرژی خاورمیانه دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از نیروگاه اتمی و پارس جنوبی و پایانه بزرگ صادرات نفتی به عنوان مهمترین ظرفیت‌های استان نام برد و افزود: این حجم از انرژی تمدنی بزرگ در عسلویه شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالای تولید خرما است ادامه داد: باید برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی استان بوشهر تلاش بیشتری شود و ما برای این مهم نیز برنامه داریم.

رئیسی با بیان اینکه استان بوشهر با وجود دریا و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نباید فرد بیکار داشته باشد گفت: اقتصاد دریا محور باید فعال‌سازی شود و مسئولان ارشد استان در این زمینه باید اهتمام ورزند.


قاضی‌زاده هاشمی در شبکه استانی فارس: ظرفیت‌های متعدد فارس در حوزه گردشگری

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم فارس بیان کرد: استان فارس دارای ویژگی‌های متعددی در زمینه گردشگری زیارت و گردشگری سلامت است از این رو این استان می‌تواند شاهد جذب میلیون‌ها گردشگر باشد این در حالی است که فارس استانی با ویژگی نیز کشاورزی هست و در حوزه نفت و گاز نیز قابلیت‌های بالقوه بسیار زیادی دارد.

قاضی‌زاده هاشمی متذکر شد: در استان فارس مشکل کمبود آب وجود دارد و در این راستا نیز برنامه ایران سبز با ایجاد و کاشت جنگلکاری عمیق در سطح استان‌هایی که با چالش آب مواجه هستند می‌تواند راهگشای مشکلات کمبود آب در سطح استان‌ها به خصوص استان فارس باشد.

به گفته این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استان فارس سهم ناچیزی در تولید ناخالص ملی دارد.


رضایی در شبکه استانی آذربایجان شرقی: استانداران بومی در دولت اقدام و تحول انتخاب می‌شوند

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط تلویزیونی با مردم آذربایجان شرقی از طریق شبکه سهند گفت: دولت بنده دولت اقدام و تحول است و در این دولت با استفاده از توان جوانان، ایران را به کارگاه بزرگ اقتصادی و سازندگی تبدیل می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از پتانسیل‌های تمامی استان‌ها استفاده شود، گفت: این درست نیست که از تهران برای تمامی شهرها و روستاهای کشور تصمیم گیری می‌شود.

رضایی با بیان اینکه زمان نسخه پیچی تهران برای استان‌ها گذشته است، ادامه داد: هر یک از استان‌های کشور، ظرفیت و استعداد ویژه خود را دارند و بنده در دولت احتمالی خود از این ظرفیت‌ها در خود استان‌ها و برای مردم همان مناطق استفاده می‌کنم، چراکه نسخه نوشتن واحد برای همه استان‌ها نادیده گرفتن استعدادهای آن‌ها است.


جلیلی در شبکه استانی ایلام: جوانان مرزنشین ایلام باید صادر کننده کالا باشند

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

سعید جلیلی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با شبکه استانی ایلام اظهار داشت: مرزنشینان غیور انقلاب اسلامی در ایلام نباید اکتفا به کارت مرزنشینی کنند و ورود یک کالا آنها را قانع کند بلکه جوان مرزنشین می‌تواند صادر کننده شایسته ای باشد.

وی گفت: مرزنشینی مردم استان ایلام می‌تواند فرصتی مناسب باشد برای توسعه تجارت با کشور عراق و توسعه صادرات فرصت‌های بی نظیری برای توسعه استان و کشور ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: مردم عزیز استان ایلام، شما فرصت‌های ارزشمندی در عرصه‌های مختلف دارید و منابع گاز زیر زمینی یکی از مهمترین فرصت‌ها است.

وی یادآور شد: ما فکر می‌کنیم فرصت‌های خوبی با وجود داشتن ۲۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی آبی، ۱۶ دشت بزرگ و تنوع شرایط اقلیمی پیش روی مردم است که می‌تواند توسعه و اشتغال و رونق اقتصادی را برای مردم به ارمغان بیاورد.


همتی در شبکه استانی قم: توسعه استان‌ها با توجه به ویژگی‌های فرهنگی و منابع طبیعی بومی

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

عبدالناصر همتی در گفتگوی تلویزیونی با مردم استان قم با اشاره به نبود راهبرد اقتصادی در توسعه استان‌های کشور گفت: استان‌ها با توجه به ویژگی‌های فرهنگی و منابع طبیعی باید به سمت تمرکز زدایی و توجه به سمت مزیت نسبی هر منطقه حرکت کنند.

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به حاشیه رفتن استان‌ها در اداره کشور را از مشکلات اساسی کشور عنوان کرد و افزود: روستاها و شهرهای کوچک خالی از سکنه شده‌اند و به تدریج به شهرهای بزرگ منتقل می‌شوند که به گسترش حاشیه نشینی و مشکلات اجتماعی منجر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اولویت تصمیمات اقتصادی بر اولویت تصمیمات سیاسی در دولت وی غلبه دارد تصریح کرد: نداشتن نگاه اقتصادی، نگاه امنیتی غالب به استان‌ها و تمرکز گرایی از موانع اصلی توسعه استان‌های کشور دانست

عبدالناصر همتی از مشورت و جلسه با نخبگان استان‌ها هر ۳ ماه یک‌بار در دولت خود خبر داد و گفت: استان‌های کشور ظرفیت‌های بی بدیلی برای پیشرفت و توسعه دارند فقط باید موانع آن را رفع کرد.


قاضی زاده هاشمی در شبکه گلستان: زیرساخت‌های گردشگری گلستان در دولت سلام توسعه می‌یابد

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی در برنامه تبلیغاتی خود از مرکز گلستان اظهار کرد: متأسفانه این استان در حوزه سیل خسارات زیادی را متحمل شد و تا به الان هم دولت‌ها نتوانسته‌اند کار زیادی انجام دهند

وی با بیان اینکه آزادشهر در مسیر ترانزیتی تهران- مشهد قرار گرفته است، افزود: این شهر دارای معادن بسیار ارزشمندی است، متأسفانه شبکه آبرسانی آن دچار مشکل است و همچنین عدم وجود تصفیه فاضلاب و نداشتن سند مزارع کشاورزان از مشکلات این شهر است.

قاضی زاده هاشمی گفت: آق قلا یکی از شهرهای تاریخی است که مسیر فوق العاده ای می‌تواند بین ایران و ترکمنستان باشد، متأسفانه اراضی آن خرد و پراکنده است و مشکلاتی را در بهره وری از کشاورزی دارد.

وی ادامه داد: بندرگز یکی از شهرهای بسیار خوب در حوزه گردشگری است که می‌توان در ساحل آن کشتی‌های کوچک را برای صادرات و واردات مستقر کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به شهر بندرترکمن گفت: وجود جزیره آشوراده در بندرترکمن بسیار ارزشمند است که نیاز به زیرساخت‌های گردشگری مناسب دارد، وجود گمرگ در این شهر بسیار باید مورد توجه قرار گیرد.


همتی در شبکه استانی لرستان: نرخ بالای بیکاری در لرستان / ضرورت توجه به ظرفیت‌های حوزه گردشگری

جلیلی:اقتصادجنگل ناشناخته ماند/مهرعلیزاده:انتقال آب خزر به خراسان

عبدالناصر همتی در سخنانی در شبکه افلاک لرستان با بیان اینکه امروز شرایط اقتصادی کشور مطلوب نیست اظهار داشت: اگر وضعیت به همین شکل ادامه پیدا کند، ممکن است که نتایج بدتری داشته باشد چرا که در حال حاضر مردم گرفتار بیکاری، معیشت، رفاه، آسایش زندگی و… هستند.

وی با تاکید بر اینکه فشار اقتصادی دشمن به مراحل نامطلوبی رسیده و ریل اقتصادی کشور نیازمند بازنگری در نگرش است تصریح کرد: مسائل اقتصادی در کشور و به ویژه در استان‌ها تحت تأثیر نگاه سیاسی است و متأسفانه نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، رسیدگی به کشاورزان و روستاها را یکی از برنامه‌های جدی خود عنوان کرد و افزود: لرستان با نرخ بیکاری بالایی روبرو است و این امر قابل تحمل نیست، باید از ظرفیت‌های لرستان برای جذب گردشگر در این استان استفاده کرد.

همتی با اشاره به تعطیل و نیمه تعطیل بودن کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی لرستان تصریح کرد: باید اقدامات جدی برای رفع مشکلات این حوزه انجام داد.


جلیلی در شبکه استانی خوزستان: خوزستان می‌تواند نیاز غذایی غرب آسیا را تأمین کند

سعید جلیلی عصر امروز در گفتگو با مردم خوزستان اظهار کرد: استان خوزستان از یک طرف ویترینی از ظرفیت‌ها همچون نفت، گاز، کشاورزی، شیلات و گردشگری و از سوی دیگر آینه‌ای است از برخی نابسامانی و سومدیریت‌ها

وی ادامه داد: با فرصت و ظرفیت‌هایی که در کشور و خوزستان است می‌توان در چهار سال آینده یک جهش در کشور ایجاد کرد که این نیاز به برنامه ریزی، باور و اراده دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: در استان خوزستان ظرفیت‌هایی از جمله آب، زمین‌های حاصلخیز و تابش نور آفتاب مناسب وجود دارد و این یک فرصت است و این استان می‌تواند نه تنها نیاز کشور بلکه نیاز غذایی غرب آسیا را تأمین کند.

جلیلی با اشاره به اینکه استان خوزستان دارای منابع بزرگ نفت و گاز است، گفت: در ابتدا باید مردم استان از این ثروت بزرگ بهره‌مند شدند و سپس سایر نقاط دیگر.


رضایی در شبکه استانی سمنان: ظرفیت استان‌ها نادیده گرفته شده است / توسعه بر حسب توانمندی

محسن رضایی میرقائد در برنامه تبلیغاتی در شبکه صدا و سیمای سمنان با بیان اینکه متأسفانه سیاست‌های نادرست دولت‌ها در این دو، سه دهه اخیر باعث شده تا توانمندی عظیم ایران اسلامی کاهش یابد و در مقابل مشکلات احساس ناتوانی و ناامیدی برای مردم پدید آید، افزود: ما می‌خواهیم حرکتی را از نو آغاز کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ابراز کرد: قیام برای زندگی بهتر و دولت وحدت ملی و اینکه همه ایرانی و شهروند درجه یک و دو در قاموس وجود نداشته باشد، حرکتی ملی خواهد بود زیرا مردم سرنوشت صندوق‌ها را تعیین می‌کنند، بیان داشت: ما دوباره می‌خواهیم قیام سوم یعنی زندگی بهتر را آغاز کنیم تا کشاورزان، بازنشستگان و… بهترین زندگی را داشته باشند، لذا ما برای پیشرفت ایران و دست‌یابی به قله‌های بلند مانند دوران دفاع مقدس آمده‌ایم و شرط آن این است که همه با هم حرکت کنیم.

رضایی با اشاره به برنامه‌های خود در استان سمنان و دیگر استان‌های کشور، توضیح داد: ثروت، قدرت و زندگی باید برای همه باشد و ما این کار را با به میدان آوردن اقوام و استان‌های ایران اسلامی دوباره انجام خواهیم داد ما مناطق اقتصادی درست کرده و به استان‌ها اختیارات و مسئولیت خواهیم داد یعنی اگر در یک استانی مردم سپرده‌هایشان را در بانک‌ها گذاشتند باید همانجا سرمایه گذاری شود نه اینکه از هر استانی ۴۰ درصد از داشته‌های مردم به تهران بیاید، تبدیل به ارز و از کشور خارج شود.


همتی در شبکه استانی هرمزگان: توانمندسازی، اصلاح و هدفمندی یارانه‌ها ۳ راهبرد اصلی اقتصادی است

عبدالناصر همتی در ارتباط تلویزیونی با مردم هرمزگان که از طریق شبکه استانی مرکز خلیج فارس پخش شد، با اشاره به اینکه، استان با یک مشکل جدی روبرو است و آن اینکه راهبردی ملی برای توسعه اقتصادی در استان نیست اظهار کرد: از آنجایی که این استان دارای یک ویژگی‌های است، از نظر قومی، فرهنگی، آب و هوایی، نزدیکی به دریا، نزدیکی به همسایگان شرقی و غربی و دیگر ویژگی‌هایی که این منطقه دارد پس باید به واسطه این ویژگی‌ها این کلکسیون از مشکلات حل نمائیم.

وی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم که باندها از مرکز استان‌ها را اداره کنند، بلکه توسط خود مردم و نخبگان هر استان و بر مبنای شایسته سالاری استان‌ها اداره شود، و همچنین مسائل قومی، فرهنگی، مذهبی نباید مانع از ورود افراد شایسته در عرصه خدمت گذاری باشد.

وی با بیان اینکه در تمام استان‌ها مشکل داریم اضافه کرد: هر چه از مرکز دورتر باشیم میزان توسعه یافتگی کاهش پیدا می‌کند و در ادامه تاکید: پس با آمایش سرزمین و ویژگی‌هایی که هر استان دارد، این مسیر باید اصلاح شود.


زاکانی در شبکه استانی کهگیلویه و بویراحمد: وزارت نفت وضعیت کهگیلویه و بویراحمد را بازنگری کند

علیرضا زاکانی در گفتگو با شبکه استانی دنا در کهگیلویه و بویراحمد افزود: این سختی‌ها و شرایط نامطلوب زیبنده استانی با چنین ظرفیت‌هایی نیست.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد مساحت کهگیلویه و بویراحمد را منابع طبیعی و جنگل تشکیل می‌دهد، گفت: ۲۵ درصد صادرات نفتی کشور از این استان تأمین می‌شود.

زاکانی تصریح کرد: مشکلات و موانع زیادی برای توسعه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و این استان از مشکلات بزرگی مانند توسعه نیافتن محورهای مواصلاتی، نیمه کار ماندن طرح‌های بزرگ، بیکاری، نبود زیرساخت‌های کشاورزی، باغداری و گردشگری رنج می‌برد.

وی افزود: باید بازیابی امکان آبی و بهره مندی از این نعمت خدادادی در کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار گیرد.


برای پیگیری آخرین اخبار انتخاباتی و مشروح اظهارات داوطلبان صفحه انتخابات پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان را دنبال کنید.


انتهای پیام/

منبع