سید عبدالله بحرالعلومی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این جشنواره که تیرماه امسال با محوریت آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود، اهداف و هدف‌گذاری‌های مشخصی را در حوزه امید و نشاط‌آفرینی، تقویت بنیان خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دنبال […]

سید عبدالله بحرالعلومی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این جشنواره که تیرماه امسال با محوریت آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود، اهداف و هدف‌گذاری‌های مشخصی را در حوزه امید و نشاط‌آفرینی، تقویت بنیان خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: آثار ارسالی در قالب نمایشنامه خیابانی و یا طرح نمایشی باید در ۲ صفحه به دبیرخانه جشنواره ارسال شود تا بازبینی نمایش‌ها به صورت حضوری و یا از روی فیلم انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل مدت زمان اجرا را حداقل ۱۵ و حداکثر ۳۰ دقیقه اعلام کرد و گفت: به تمامی گروه‌های راه یافته به جشنواره تا سقف سه میلیون تومان هدایا تقدیم می‌شود.

بحرالعلومی افزود: نفرات برتر جشنواره با تشخیص هیئت داوران در بخش‌های طرح و ایده، کارگرانی و بازیگری زن و مرد، موسیقی و طراحی لباس انتخاب و جوایزی به آنها اهدا می‌شود.

وی با قدردانی از همکاری شورا و شهرداری اردبیل در برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: مهلت ارسال طرح‌های نمایشی دهم خرداد است که اعلام نتایج بازخوانی آثار ۱۲ خرداد و بازبینی طرح‌های پذیرفته شده از ۳۰ خرداد انجام شده و جشنواره در تیرماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.

برگزاری اولین استندآپ کمدی لبخند سرعین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل همچنین برگزاری اولین جشنواره استانی استندآپ کمدی لبخند سرعین با محوریت آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

بحرالعلومی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: از اول تا ۱۴ تیرماه سال‌جاری در شهر گردشگری و چشمه‌های بهشتی سرعین این جشنواره با موضوع آسیب‌های اجتماعی، نشاط و امیدآفرینی اجتماعی، سبک زندگی اسلامی و ایرانی، آئین‌های بومی و محلی، گردشگری و مهمان‌نوازی برگزار خواهد شد.

وی مهلت ارسال آثار را تا ۲۰ خرداد و برگزاری جشنواره را چهار و پنج تیرماه اعلام کرد و ادامه داد: به نفرات اول، دوم و سوم مبلغ سه و ۲ میلیون تومان اهدا شده و جایزه برگزیده مردمی و تماشاگران نیز به استندآپ کمدی برتر اهدا خواهد شد.

اختتامیه جشنواره مد لباس ۲۷ اردیبهشت در مشگین‌شهر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اظهار کرد: چهارمین جشنواره مد و لباس استان اردبیل با تجلیل از برگزیدگان در مشگین‌شهر خاتمه خواهد یافت.

بحرالعلومی تصریح کرد: اختتامیه این جشنواره و تجلیل از برگزیدگان ۲۷ اردیبهشت ماه در تالار اندیشه مشگین‌شهر برگزار خواهد شد که محوریت این جشنواره نیز کاهش آسیب‌های اجتماعی، ارائه الگوهای مناسب پوشش اسلامی، ایرانی، تحکیم بنیان خانواده، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی و مذهبی است.

وی گفت: اردوی علمی و آموزشی این جشنواره ۲۴ اردیبهشت ماه در محوطه باستانی شهریری مشگین‌شهر و برگزاری کارگاه نیز ۲۷ اردیبهشت ماه در هنرستان فنی حضرت زهرا (س) و کار و دانش آسیه مشگین‌شهر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع