محبوب حیدری در گفت‌و گو باخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در قالب نهضت ملی مسکن در ماه‌های گذشته ثبت‌نام از متقاضیان فاقد سرپناه در استان اردبیل آغاز شد که از مجموع ۹۳ هزار متقاضی، ۳۸ هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند که از این تعداد نیز اسامی ۳۴ هزار نفر به تأیید […]

محبوب حیدری در گفت‌و گو باخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: در قالب نهضت ملی مسکن در ماه‌های گذشته ثبت‌نام از متقاضیان فاقد سرپناه در استان اردبیل آغاز شد که از مجموع ۹۳ هزار متقاضی، ۳۸ هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند که از این تعداد نیز اسامی ۳۴ هزار نفر به تأیید نهایی رسید.

وی تصریح کرد: با تشکیل پرونده برای ۱۱ هزار و ۸۵۰ متقاضی، در مجموع ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از متقاضیان موفق به واریز مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان شده و مابقی همچنان در تب و تاب واریز مبلغ اولیه هستند.

ناتوانی متقاضیان در آورده اولیه بزرگترین مشکل در اجرای طرح نهضت ملی مسکن
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بزرگترین مشکل را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ناتوانی متقاضیان در آورده اولیه اعلام کرد و افزود: عمده متقاضیان استان در تأمین ۴۰ میلیون تومان مبلغ اولیه دچار مشکل هستند که قرار است تا پایان خردادماه دولت و مجلس تدبیری مناسب در این زمینه بیاندیشند.

حیدری گفت: امیدواریم با چاره‌اندیشی در این زمینه تعداد متقاضیان و واجدین شرایط افزایش یافته و امکان ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی در شهرهای مختلف فراهم آید.

وی بیان کرد: به غیر از اردبیل که در تأمین زمین مشکلاتی را داریم، در سایر شهرستان‌ها به بنیاد مسکن زمین مورد نیاز تحویل داده شده تا در مشگین‌شهر ساخت یک‌هزار و ۴۰۰ واحد، پارس‌آباد ۴۰۰ واحد و خلخال نیز ۵۰۰ واحد بنا به واریزی متقاضیان عملیات اجرایی پروژه آغاز شود.

حیدری اضافه کرد: با تاکید استاندار اردبیل قرار است در مرکز استان در بهترین زمین طرح نهضت ملی مسکن آغاز شود که تا آخر خردادماه زمین تأمین و عملیات احداث آغاز خواهد شد.

سهمیه شهرستان گرمی ۲ هزار و ۲۷۲ واحد
وی بیان کرد: تلاش ما بر این است تا با تأمین زمین مورد نیاز و آورده اولیه و همچنین پرداخت تسهیلات در مدت چهار سال ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل به انجام رسیده و در بهترین شرایط واحدهای مسکونی تحویل متقاضیان شود.

حیدری اظهار کرد: در شهرستان گرمی نیز مشکل عمده ناتوانی متقاضیان در آورده ۴۰ میلیون تومان مبلغ اولیه و زمین واگذار شده در شهرک ولیعصر است که ما سعی کردیم بخشی از زمین را در مسیر گرمی به بیله‌سوار در اختیار متقاضیان قرار دهیم تا به صورت ۲ واحدی و پنج واحدی ساخت واحدها به انجام برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل سهمیه شهرستان گرمی را ۲ هزار و ۲۷۲ واحد اعلام کرد و گفت: از یک‌هزار و ۶۶۵ متقاضی اولیه تنها ۲۵۳ نفر موفق به تشکیل پرونده شده و از این تعداد نیز هفت نفر واریزی مبلغ اولیه را انجام داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع