به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، دانش ستاری عصر شنبه در بازدید از شبکه آبیاری گیوی اظهار کرد: شبکه آبیاری گیوی در صورت تأمین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید که میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی گیوی ۷ هزار میلیارد ریال است. وی با بیان اینکه این پروژه که نزدیک […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، دانش ستاری عصر شنبه در بازدید از شبکه آبیاری گیوی اظهار کرد: شبکه آبیاری گیوی در صورت تأمین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید که میزان اعتبار مورد نیاز برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی گیوی ۷ هزار میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه این پروژه که نزدیک به ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: با اتمام عملیات اجرایی شبکه آبیاری و زهکشی گیوی سه هزار و ۷۲ هکتار اراضی کشاورزی منطقه زیر پوشش آبیاری قرار خواهد گرفت.

نماینده مجری طرح‌های توسعه منابع آب جنوب استان اردبیل درباره آبگیری کامل سد گیوی گفت: عملیات اجرایی سد گیوی که از سال ۸۳ شروع شده بود در سال ۹۶ آبگیری شد و بعد از آبگیری اجرای شبکه آبیاری و زهکشی در دستور کار قرار دارد.

ستاری ادامه داد: برای اجرای سد گیوی ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و عملیات احداث و تکمیل بدنه سد تمام شده و کارهای جانبی آن مانده است در حال حاضر هم به دلیل نبود بارش حجم ذخیره آب کاهش یافته است.

وی افزود: مجموع ظرفیت ذخیره این سد ۴۳ میلیون متر مکعب است که ۲۰ میلیون متر مکعب آن مربوط به صنعت، سه میلیون متر مکعب مربوط به آب آشامیدنی و ۲۰ میلیون متر مکعب دیگر مربوط به کشاورزی است.

انتهای پیام/

منبع