عظیم دشتی؛ بازار: جاده اردبیل – گرمی و گرمی به بیله سوار به جهت قرار گرفتن در مسیر ترانزیت کالا از گمرک بیله سوار به سایر نقاط کشور یکی از شبکه های مهم حمل و نقل و مواصلاتی استان و کشور محسوب می شود. نزدیک به دو دهه از چهار بانده کردن این مسیر می […]

عظیم دشتی؛ بازار: جاده اردبیل – گرمی و گرمی به بیله سوار به جهت قرار گرفتن در مسیر ترانزیت کالا از گمرک بیله سوار به سایر نقاط کشور یکی از شبکه های مهم حمل و نقل و مواصلاتی استان و کشور محسوب می شود.

نزدیک به دو دهه از چهار بانده کردن این مسیر می گذرد و باگذشت این دو دهه نزدیک به نیمی از مسیر ۱۷۰ کیلومتری اردبیل – بیله سوار چهار بانده شده ولی بقیه مسیر به جهت عدم تزریق اعتبار و بی توجهی محض دولت و مدیران استانی، هم چنان حادثه ساز بوده و هر از چند گاهی تصادفات مرگبار را برخود تجربه می کند.

در آخرین مورد، روز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه براثر تصادف زنجیره ای در مسیر برزند، دو نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست دادند.

هفته دولت سال ۱۴۰۱ حضرت آیت الله سید حسن عاملی در سفری که به شهرستان گرمی داشتند شروع عملیات احداث بخشی از بزرگراه قفقاز در قطعه امیرکندی به آغداش با حضور مسئولان محلی و استانی و طی مراسمی پر طمطراق آغاز شد و بعد از سفر ایشان دریک اقدام عجیب وتامل برانگیز تمامی دستگاههای را که به منطقه آورده بودند جای دیگر انتقال دادند و با گذشت ۸ ماه از برگزاری مراسم آغازین عملیات احداث، کار خاصی انجام نشده است.

اسفند ماه سال ۱۴۰۱ در جلسه هم اندیشی دبیران احزاب، جمعیت ها و تشکل های حزبی با استاندار محترم اردبیل عواقب خطرناک تعطیلی و یا کندی عملیات احداث بزرگراه قفقاز به ایشان یاد آوری گردید و حضرت ایشان قول دادند پی گیر این پروژه مهم خواهند بود، ولی متاسفانه تا به امروز اتفاق خاصی نیفتاده است.

دی ماه سال ۱۴۰۱ خبر مهمی در صدر اخبار استان قرار گرفت، خبر این بود در راستای جبران عقب ماندگی های گذشته استان «یک هزار میلیاردتومان» اعتبار از محل تهاتر نفت به نام اردبیل رقم خورد و با صدور مجوز این امتیاز بزرگ برای استان، پروژه‌های استان جانی دوباره می‌گیرند و علاوه بر تکمیل زیرساخت‌ها، امکان انجام پروژه‌های کلان نیز با توجه به تخصیص بودجه مناسب فراهم خواهد شد.

سئوال اساسی این‌است که سهم پروژه مهم وحیاتی بزرگراه قفقار از این اعتبار هزار میلیارد تومانی چقدربوده است؟ آیا نمی شد با رقم کوچکی از این اعتبار هزار میلیاردی ۱/۵ کیلومتر باقی مانده از جاده موران – گرمی را آسفالت کرد؟

نا انصافی است که اگر همه تصادفات را به گردن جاده وکم عرض بودن آن بیاندازیم و از خطاهای احتمالی رانندگان چشم پوشی بکنیم. قطعا در مواردی رانندگان هم در بروز چنین حوادث ناگوار ودردناک سهیم‌هستند ولی این به منزله آن نیست که مدیران ما نسبت به فراهم نمودن زیر ساخت های مطمئن، بی تفاوت باشند.

انتهای پیام/
منبع خبر: بازار