حبیب ابراهیم پور در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: پارک علم و فناوری در حال حاضر با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی استان نسبت به فعال کردن ۵۵۰ واحد فناور اقدام کرده و در کنار آن ۳۶ شرکت دانش بنیان در استان ازز نوع یک تا سه فعالیت می کنند. وی خاطرنشان […]

حبیب ابراهیم پور در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: پارک علم و فناوری در حال حاضر با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی استان نسبت به فعال کردن ۵۵۰ واحد فناور اقدام کرده و در کنار آن ۳۶ شرکت دانش بنیان در استان ازز نوع یک تا سه فعالیت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به راه اندازی نمایندگی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته مقرر شد تا برای شرکت های دانش بنیان استان با اولویت تولید محصولات صادرات محور ۸۰۰ میلیارد ریال در گام اول پرداخت شود که در سال های آینده این ظرفیت افزایش خواهد یافت.

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: با تاکید استاندار اردبیل قرار شد تعداد شرکت‌های دانش بنیان با همکاری دانشگاه‌های استان توسعه یابد که امیدواریم ظرف دو سال آینده فضای توسعه و راه اندازی ۱۵۰ شرکت دانش بنیان فراهم آید.

ابراهیم پور نقش این شرکت ها را در تعاملات منطقه ای و حتی برون مرزی یادآور شد و بیان کرد: با توجه به مرزی بودن اردبیل فعالیت شرکت های دانش بنیان به راحتی می تواند بسترهای صادرات محصولات متنوع را فراهم کند.

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل تصریح کرد: جایگاه استان ها در توسعه شرکت های دانش بنیان نزدیک به هم است هرچند که آذربایجان شرقی با ۱۶۹ شرکت و آذربایجان غربی با ۷۹ شرکت در شمالغرب پیشتاز هستند.

انتهای پیام/

منبع