اردبیل - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) استان اردبیل گفت: در ۱۵ماه سپری شده از شیوع کرونا به همت ستاد در استان اردبیل، بیش از ۱۲۰ هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار آذرمغان، مهدی افتخاری عصر چهارشنبه در آئین افتتاح طرح احسان رمضان ستاد اجرایی حضرت امام در مصلای اردبیل اظهار کرد: امروز همزمان با یوم ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) با همت ستاد اجرایی امام، اهدای ۹ هزار بسته معیشتی در جای جای استان اردبیل آغاز شده است.

وی تصریح کرد: این کمک‌های معیشتی در قالب مرحله پنجم رزمایش کمک مؤمنانه انجام می‌شود تا به دست گروه‌های جهادی و نهادهای مردمی به نیازمندان واقعی و افراد مستحق برسد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان اردبیل این بسته‌های معیشتی را شامل برنج، ماکارونی، روغن، رب و حبوبات اعلام کرد و گفت: در کنار این بسته‌های معیشتی ۵۰ سری جهیزیه نیز برای نوعروسان تقدیم می‌شود تا به میمنت این روز مبارک زوجین راهی خانه‌های بخت شوند.

افتخاری این اقلام جهیزیه را شامل تلویزیون، یخچال، فرش، جاروبرقی، سرویس چینی و سایر لوازم خانگی اعلام کرد و افزود: ارزش هر سری جهیزیه ۲۵ میلیون تومان بوده که اغلب خریدها از کالاهای ایرانی بوده است.

وی با بیان اینکه اسفندماه سال گذشته نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل دیداری را با رئیس ستاد اجرایی امام در تهران داشتند، خاطر نشان کرد: قرار است در کنار توزیع بسته‌های معیشتی و جهیزیه برای نوعروسان از طریق ستاد اجرایی امام تا پایان سال بر اساس درخواست‌های آیت‌الله عاملی تفاهمنامه‌ای بین ستاد اجرایی با استانداری اردبیل به امضا برسد که با فروکش کردن کرونا و سفر رئیس ستاد اجرایی حضرت امام به استان این کار به انجام خواهد رسید.

افتخاری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در کنار توزیع ۱۲۰ هزار بسته غذایی، بهداشتی، پروتئینی و مواد ضد عفونی‌کننده و همچنین لوازم‌التحریر در ۱۵ ماه گذشته، در مجموع ۸۰ سری جهیزیه نیز در این یک سال در بین زوجین توزیع شده است.

وی به فعالیت‌های حوزه اشتغال ستاد اجرایی امام نیز اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون در قالب ۷۱۵ طرح اشتغالزایی که ستاد اجرایی حضرت امام پشتیبان آن بودند زمینه اشتغال برای دو هزار نفر در استان اردبیل فراهم شده است.

افتخاری بیان کرد: امسال تلاش می‌کنیم تا از دو هزار طرح اشتغالزای دیگر حمایت کنیم تا زمینه اشتغال جوانان بیشتر در استان فراهم آید.

وی در ادامه اظهار کرد: در حوزه مسکن و اجرای طرح اقدام ملی مسکن، احداث یک‌هزار واحد به همت ستاد اجرایی امام آغاز شده که در مرحله اول ساخت ۵۴۰ واحد شروع شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان اردبیل تصریح کرد: در چهار نقطه شهر اردبیل احداث این واحدها شروع شده و حتی در برخی از مناطق کار به مرحله تکمیل اسکلت رسیده که با پرداخت آورده متقاضیان این پروژه‌ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

افتخاری به فعالیت ستاد اجرایی حضرت امام در تولید واکسن به صورت ملی اشاره کرد و گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با شعار ستاد پیشرفت و محرومیت‌زدایی در کنار حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا در بخش دارو و درمان نیز ورود پیدا کرده تا با همکاری شرکت پخش البرز، داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی تأمین و توزیع شود.

انتهای پیام/

منبع