معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های خدماتی خواستار انجام تمهیدات لازم ترافیکی، تدوین پروتکل‌های بهداشتی برای پذیرش مسافران شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، سید کمال الدین میرجعفریان بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای ترافیک استان با محوریت ستاد خدمات سفر اظهار کرد: دستگاه متولی گردشگری در اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری در این راستا باید بیش از پیش فعال بوده و اطلاع رسانی‌های لازم را برای انتخاب این استان به عنوان مقصد گردشگری انجام دهد.

وی بیان کرد: کنترل ترافیک درون و برون شهری و هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مرتبط با سفر از جمله اقدامات مکمل برای تمهید سفر در استان بوده و متولیان مربوطه در این خصوص نباید کوتاهی کنند.

معاون استاندار اردبیل بر تدوین اطلس گردشگری استان و استفاده از ظرفیت‌های اطلاع رسانی برای استفاده مسافران و گردشگران تاکید کرد و گفت: انتشار اطلاعات نقاط گردشگری استان، تولید کلیپ‌های با محتوا در خصوص ظرفیت‌های گردشگری و انتشار آن در فضای مجازی از جمله اقدامات ضروری برای جذب مسافر به استان است.

میرجعفریان در ادامه با بیان اینکه به احتمال بالا با کنترل کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مسافرت در ایام عید انجام شود، خواستار انجام اقدامات لازم در جاده‌ها از جمله هموار سازی، کنترل ترافیک، آمادگی نیروهای امدادی برای استقرار در مسیرها و آمادگی شهرداری‌ها برای ساماندهی داخل شهرها برای استقبال از مسافران شد.

وی افزود: ایجاد زمینه‌های استقبال مناسب از مسافران علاوه بر تأثیرات مثبت در رونق اقتصادی منطقه، انگیزه حضور مجدد گردشگران را در استان افزایش می‌دهد.

معاون استاندار اردبیل انجام تمهیدات بهداشتی در اماکن عمومی و فضاهای حضور مسافران را برای جلوگیری از تشدید شیوع کرونا مورد تاکید قرار داد و خواستار اقدام دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص شد.

میرجعفریان نصب علائم و تابلوهای راهنمای مسافر، علائم هشدار برای ممانعت از حضور در حاشیه رودخانه‌ها و تابلوهای راهنمای مراکز خدماتی و تاریخی را از جمله ضرورت‌های اقدامات ستاد سفر برشمرد و خواستار اقدام دستگاه‌های متولی شد.

وی بر ساماندهی وانت بارهای میوه فروش و دست فروش‌ها در نقاط مختلف شهرها تاکید کرد و گفت: این موضوع در گذشته نیز مصوب شده و لازم است شهرداری‌ها نسبت به ساماندهی این قشر در نقاط مختلف شهر اقدام کنند.

معاون استاندار اردبیل بر آمادگی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در نقاط مختلف استان به خصوص شهرها و روستاهای هدف گردشگری تاکید کرد و خواستار آمادگی این مناطق در خصوص تأمین پارکینگ و اماکن پذیرایی از مسافران شد.

وی به مشکلات مطرح شده از سوی شهرداری ایردموسی در خصوص تردد مسافران از این منطقه و ایجاد بارترافیکی در ایام گردشگری اشاره کرد و گفت: باید با اقداماتی چون تعریض خیابان‌ها و تعریف کندرو و تندرو از فرصت حضور گردشگران به نفع منطقه استفاده شود.

میرجعفریان در ادامه با بیان اینکه حضور گردشگران موجب رونق اقتصادی در سایر بخش‌های اقتصادی نیز می‌شود، خواستار اقدام مناسب و به موقع دستگاه‌های عضو ستاد سفر در خصوص استقبال از مسافران شد.

انتهای پیام/