به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حمام تاریخی «شیخ صفی‌الدین» در سال ۱۳۸۷ به محل نگه‌داری از میراث تاریخ و فرهنگ استان اردبیل تبدیل شده است که عمری ۳۰۰ ساله دارد. در این موزه ۳۰۰ قطعه از صنایع دستی در زمینه ۲۵ رشته از جمله فرش، گلیم، دست‌بافته‌های عشایر، معرق چوب، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حمام تاریخی «شیخ صفی‌الدین» در سال ۱۳۸۷ به محل نگه‌داری از میراث تاریخ و فرهنگ استان اردبیل تبدیل شده است که عمری ۳۰۰ ساله دارد.

در این موزه ۳۰۰ قطعه از صنایع دستی در زمینه ۲۵ رشته از جمله فرش، گلیم، دست‌بافته‌های عشایر، معرق چوب، ساز سنتی، سفال، نقاشی روی شیشه، منبت، حجاری، مسگری و صنایع چرم نگه‌داری می‌شود.

بنای حمام دارای بخش‌هایی همچون ورودی، هشت ضلعی، رختکن، شاه‌نشین است که در گذشته بخش‌های زیادی از دیوارها و سقف حمام مزین به نقاشی بود اما امروزه به‌دلیل سفیدکاری از بین رفته‌اند و تنها در بخش کوچکی از ضلع جنوبی سربینه، همچنان می‌توان نقاشی‌هایی از گل و بوته و طرح‌های اسلیمی را مشاهده کرد.

گردشگران با حضور در این حمام تاریخی هم می‌توانند از موزه صنایع دستی استان و هم از حمام تاریخی «شیخ صفی‌الین» بازدید کنند.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر