سرپرست فرمانداری شهرستان خلخال گفت: هیچ یک از نانوایان شهرستان خلخال تا رسیدن به وضعیت ثبات حق تعطیلی واحدهای خود را در ایام تعطیلات نوروزی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سیدجواد یحیی زاده پیش از ظهر پنجشنبه در بازدید از مراحل تهیه و عرضه نان در بحران برف خلخال اظهار کرد: خروج عمده نان از این شهرستان ممنوع و نانوایی‌ها حق جمع آوری و فروش نان به استان‌های همسایه و خارج از این منطقه را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی نان پخت شده در این شهر توسط خودروهای مسافربری عمومی به استان همجوار حمل می‌شد که با هماهنگی صورت گرفته از ادامه این روند جلوگیری شد.

رئیس کارگروه سامان دهی آرد و نان خلخال گفت: نان پخت شده در این شهرستان بر اساس سرانه آرد ماهانه جمعیت خلخال بوده و هیچکدام از نانوایی‌های دولتی و آزادپز علاوه بر ممنوعیت فروش نان پخت خلخال به شهرستان‌ها و استان‌های همسایه حق جمع آوری و فروش نان به سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های داخل شهرستان را نیز ندارند.

یحیی زاده گفت: برای تأمین نان بسته بندی فروشگاهای خلخال دو واحد نانوایی صنعتی نان حجیم در این شهر فعالیت دارند و سهم آرد این واحدها ماهانه تأمین و نان پخت شده نیز با درج واحد تولید نان و تاریخ تولید بر روی نان بسته بندی به مصرف کنندگان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز همه نانوایی‌های این شهرستان باز بوده و به پخت نان مورد نیاز مردم اقدام خواهند کرد، افزود: امسال به جای انتخاب نانوایی‌های کشیک برای پخت نان در تعطیلات نوروز همه نانوایان ملزم به پخت نان روزانه در تعطیلات نوروز هستند.

سرپرست فرمانداری خلخال بیان کرد: همه نانوایی‌های دولتی و آزادپز خلخال موظف به پخت نان طبق روال قبلی بوده و از مردم شهرستان در صورت مشاهده نانوایی تعطیل شده مراتب را به فرمانداری خلخال گزارش دهند.

یحیی زاده ست فرمانداری خلخال با بیان اینکه با نانوایان متخلف که به دستورالعمل کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال توجه نکنند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: تنها نانوایانی که دو روز تعطیل ماهانه آنها در نیمه اول فروردین سال که در تقویم سالانه منظور شده مجاز به تعطیلی این دو روز بوده و سایر نانوایی‌ها ملزم به پخت نان در تعطیلات نوروزی هستند.

وی گفت: تمهیدات لازم برای تأمین آرد مورد نیاز نانوایی‌ها در صورت نیاز به افزایش زمان پخت نان صورت گرفته و انتظار از دستگاه‌های بازرسی تشدید نظارت در این ایام است.

سرپرست فرمانداری خلخال با بیان اینکه پخت نان روغنی تنها برای نانوایان دارای پروانه پخت این نوع نان مجاز است، افزود: در صورت مشاهده پخت نان روغنی از سوی سایر نانوایان فعال در عرصه پخت نان این شهرستان از طریق دستگاه‌های بازرسی و نظارتی اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی برخورد خواهد شد.

یحیی زاده خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دستورالعمل نحوه فروش و تحویل نان به همه نانوایی سطح شهرستان ابلاغ شده و نانوایی‌ها با لحاظ همه موازین بهداشتی در نظر گرفته شده اقدام به تحویل نان به مشتریان خواهند کرد.

انتهای پیام/