داود شایقی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: مسئولان سازمان برنامه و بودجه قول دادند تا این منابع را به صورت اسناد خزانه و یا نقدی پرداخت کنند که ما تاکید کردیم پرداختی ها به صورت نقدی باشد تا صرف تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت دار استان شود. وی بیان کرد: در […]

داود شایقی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان اظهار کرد: مسئولان سازمان برنامه و بودجه قول دادند تا این منابع را به صورت اسناد خزانه و یا نقدی پرداخت کنند که ما تاکید کردیم پرداختی ها به صورت نقدی باشد تا صرف تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت دار استان شود.

وی بیان کرد: در کنار پیگیری استاندار اردبیل و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مقرر شد از طریق مدیران دستگاه های اجرایی پیگیری تامین اعتبارات در اولویت قرار گرفته و بخشی از منابع مصوب سفر در سالجاری و بخش دیگر نیز در بودجه سال آینده به استان اختصاص یابد.

صدور اسناد تضمینی برای پرداخت ۴۰۰ میلیارد فاینانس به محور «اردبیل – سرچم»
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: با همراهی استاندار اردبیل در دیدار با معاونین و مدیران سازمان برنامه و بودجه تاکید کردیم تا منابع سفر به  سرعت تامین شود تا ما بتوانیم طرح های مصوب را در مدت زمان کوتاه به سرانجام برسانیم.

شایقی ادامه داد: قرار شد تمام اطلاعات محور «اردبیل – سرچم» از طریق شرکت زیرساخت دریافت و از طریق سامانه به ثبت برسد.

وی صدور مجوز ماده ۵۶ را در این زمینه یادآور شد و بیان کرد: مقرر شد با بارگذاری شناسنامه طرح و موافقت وزیر راه و شهرسازی با پرداخت این منابع به پروژه موردنظر از طریق سازمان برنامه و بودجه صدور سند تضمینی و ضمانت هفته آینده انجام شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل رقم این اعتبار را ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از طریق بانک صادرات این تسهیلات برای تکمیل محور اردبیل – سرچم اختصاص می یابد که قرار است سازمان برنامه و بودجه صدور تضمنی را انجام دهد.

اختصاص اعتبار برای دو پروژه مهم استان در حوزه راه
شایقی اضافه کرد: در جلسه ای که با شورای اقتصاد برنامه و بودجه کشور داشتیم مقرر شد برای دو پروژه مهم استان در حوزه راه سربند به مشگین شهر و محور رضی – امیرکندی – گرمی به بیله سوار اختصاص اعتبار انجام شود.

وی اظهار کرد: مقرر است از طریق سامانه اطلاعات این پروژه ها در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد تا مشکل اعتباری حل شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: از طریق ماده ۲۳ منابع مورد نیاز برای این پروژه ها تعریف شده که قرار است راه و شهرسازی اطلاعات مورد نیاز محور ارتباطی و چهاربانده «اردبیل – سرچم»، سه راهی «سربند به مشگین» و «رضی – امیرکندی – گرمی – بیله سوار» را به سرعت در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دهد تا در بودجه سال آینده منابع و صدور مجوزهای لازم انجام شود.

انتهای پیام/

منبع