به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حامد رضایی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته افراد دارای معلولیت در استان اظهار کرد: تکریم و تسهیل امور مربوط به افراد دارای معلولیت و تحقق برابرسازی فرصت‌ها و امکانات شهری جز مطالبات اصلی معلولان است. وی به شعار هفته گرامی‌داشت روز […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، حامد رضایی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته افراد دارای معلولیت در استان اظهار کرد: تکریم و تسهیل امور مربوط به افراد دارای معلولیت و تحقق برابرسازی فرصت‌ها و امکانات شهری جز مطالبات اصلی معلولان است.

وی به شعار هفته گرامی‌داشت روز معلول «راه حل های تحول آفرین برای توسعه فراگیر» اشاره کرد و گفت: در جامعه حاضر مناسب‌سازی افکار و اندیشه‌های آحاد جامعه نسبت به معلولان و توجه بیشتر به مباحث و مسائل مربوط به معلولان لازم و ضروری است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از جذب بیش از ۶۲ درصدی اعتبارات تخصیصی تسهیلات بند تبصره ۱۶ قانون بودجه خبر داد و بیان کرد: از محل تسهیلات اشتغال بند ب تبصره ۱۶ بیش از ۶۶۰ میلیارد ریال جذب شده است و در طول ۸ ماه گذشته سال جاری ۹۳۴ نفر از جامعه هدف بهزیستی استان صاحب شغل شدند.

رضایی با بیان اینکه تعداد ۴۲ هزار و ۲۱۸ نفر معلول تحت پوشش خدمات مستمر و غیر مستمر دریافت می‌کنند، ادامه داد: همکاران بهزیستی استان در تلاش هستند از طریق پرداخت تسهیلات خوداشتغالی قرض‌الحسنه، بیمه خویش فرمایی، کارفرمایی و تسهیلات کارفرمایی نسبت به ایجاد اشتغال برای افراد زیرپوشش اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در راستای فعالیت‌ها، وظایف و اهداف خود، بحث مربوط به سرپرستی و فرزند خواندگی را از جمله محوری ترین برنامه‌های سازمان عنوان کرد و گفت: رسیدگی به نیازها و مطالبات فرزندان از تمام حیث قابل توجه و مهم هست چراکه این فرزندان از لحاظ عاطفی نیازمند توجه و حمایت ویژه می‌باشند و همه متولیان و مسئولان ملزوم به رفع این مطالبات هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، برپایی نمایشگاه دستاوردهای افراد دارای معلولیت، پیگیری مطالبات معلولان از تریبون نمازهای جمعه، اجرای برنامه‌های شاد و مفرح بخش، اجرای نمایش‌ها و تئاترهای خیابانی و معرفی چهره‌های شاخص و موفق، برگزاری نشست‌های تخصصی و برگزاری مسابقات ورزشی از جمله برنامه‌های قابل اجرا در هفته معلولان خواهد بود.

انتهای پیام/
منبع خبر: مهر