شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه هم اکنون ۱۶۰ بیمار کرونایی در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، اظهار کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته آمار بستری‌ها در استان اردبیل با روند نزولی مواجه بوده و امیدواریم این روند همچنان در […]

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، با بیان اینکه هم اکنون ۱۶۰ بیمار کرونایی در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند، اظهار کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته آمار بستری‌ها در استان اردبیل با روند نزولی مواجه بوده و امیدواریم این روند همچنان در استان پایدار باشد.

وی از جان باختن ۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعته گذشته خبر داد و افزود: این دو بیمار هردو از شهرستان اردبیل هستند که در روزهای گذشته به دلیل وخامت حال عمومی ودرگیری بالا با بیماری کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل به آمار بهبود یافتگان نسبی در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: ۳۰ بیمار کرونایی نیز با حال عمومی مساعد و نسبی از بیمارستان‌ها مرخص شدند و نکته قابل توجه عدم حضور این افراد در اجتماعات و تداوم روند درمان در منازل این بیماران است که انتظار داریم این افراد رعایت نکات بهداشتی را به جد پیگیری کنند.

حبیب زاده آمار بیماران بدحال بستری در استان اردبیل را ۳۷ نفر عنوان کرد و گفت: این میزان از بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در طی چند ماه گذشته کم‌ترین میزان بیماران بد حال در استان اردبیل می‌باشد و از دلایل اصلی این روند واکسینه کردن گروه‌های پر خطر بالای ۷۰ سال می‌باشد.

وی بیان کرد: هم اکنون شهرستان‌های اردبیل و خلخال در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های پارس آباد، مشگین شهر، گرمی، بیله سوار، نیر، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

حداکثر پروتکل‌های بهداشتی در ستادهای انتخاباتی رعایت شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از افزایش آمار بستری‌ها و مبتلایان به کرونا در اثر عدم رعایت پروتکل‌ها در برخی از ستادهای انتخاباتی ابراز نگرانی کرد و گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا باید تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی در فضای باز و با رعایت فاصله ۲ متری برگزار شود تا شاهد مبتلایان به کرونا در هفته‌های آینده نباشیم.

حبیب زاده تصریح کرد: ناظران بهداشتی به صورت روزانه در ستادهای انتخاباتی سطح شهر حضور دارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی و یا عدم رعایت پروتکل‌ها در ستاد برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت.

وی از کلیه نامزدهای انتخابات شوراها و رؤسای ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری خواست از ورود افراد بدون ماسک به محل برگزاری خودداری کرده و در قسمت ورودی برگزاری مراسم‌های تبلیغاتی نیز از محلول‌های ضد عفونی کننده به طور مداوم استفاده شود.

انتهای پیام/

منبع