داود شایقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این تبدیل وضعیت از طریق سامانه کارمند ایران در دستگاه‌های اجرایی استان انجام خواهد شد. وی تصریح کرد: ضروری است تا رؤسای سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی کشور و دستگاه‌های اجرایی مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را در […]

داود شایقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: این تبدیل وضعیت از طریق سامانه کارمند ایران در دستگاه‌های اجرایی استان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: ضروری است تا رؤسای سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی کشور و دستگاه‌های اجرایی مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را در صورت وجود پست بلاتصدی و تأییدیه گزینش در فرآیند مربوطه ثبت کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بعد از ثبت اطلاعات اقدامات لازم به منظور تبدیل وضعیت استخدامی آنان و صدور شماره مستخدم برای واجدین شرایط صورت می‌گیرد.

شایقی با اشاره به اینکه بررسی اطلاعات و صدور شماره مستخدم مشمولین شاغل در واحدهای استانی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان انجام می‌شود، افزود: ثبت و به روزرسانی اطلاعات کارکنان نظام اداری در سامانه پاکنا الزامی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: همان‌گونه که اطلاعات نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی باید در سامانه پاکنا ثبت شود، دستگاه‌های اجرایی مکلف شده‌اند اطلاعات نیروهای شرکتی، طرحی، ساعتی، حق‌التدریس و امریه را در پایگاه اطلاعاتی تعریف شده در زیر سامانه پاکنا ثبت و به روزرسانی کنند.

شایقی اضافه کرد: در این رابطه و به منظور تبیین موضوع و رفع ابهامات کاربران دستگاه‌های اجرایی استان، جلسه وبینار آموزشی با همراهی مدیران سازمان اداری و استخدامی کشور توسط این سازمان برگزار شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: مبنای هرگونه اقدامات اداری و تصمیم‌گیری اعم از تبدیل وضعیت، صدور شماره مستخدم و یا پرداخت حقوق و مزایا مبتنی بر آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه‌های یاد شده خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع