ارسلان خانزاده در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با اشاره به افزایش قیمت جهانی نفت اظهار کرد: قیمت نفت متاثر از عوامل مختلفی است که از یکی از این عوامل مناقشات بین روسیه و اوکراین است. استاد دانشگاه های اردبیل اظهار کرد: البته کاهش تولیدات نفت از سوی کشورهای تولید کننده و نیز افزایش […]

ارسلان خانزاده در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان با اشاره به افزایش قیمت جهانی نفت اظهار کرد: قیمت نفت متاثر از عوامل مختلفی است که از یکی از این عوامل مناقشات بین روسیه و اوکراین است.

استاد دانشگاه های اردبیل اظهار کرد: البته کاهش تولیدات نفت از سوی کشورهای تولید کننده و نیز افزایش ذخایر نفتی توسط کشورهای غربی از عوامل موثر در قیمت نفت طی روزهای اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت افزایش قیمت طلا را نیز شاهد بودیم، گفت: وقتی دنیا دچار ناهنجاری از جمله جنگ، اغتشاشات و …، باشد طبیعی است که در قیمت طلا نیز تاثیرگذار خواهد بود.

خانزاده تصریح کرد: البته در کشور ما برخی عوامل از جمله نزدیک شدن به عید باستانی نوروز نیز در قیمت طلا تاثیرگذار است که این مسئله موقتی است.

کارشناس مسائل اقتصادی به کاهش قیمت دلار نیز اشاره کرد و افزود: مذاکرات وین و چراغ سبز کشورهای غربی برای توافق احتمالی، در نرخ دلار تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: البته در این میان مراودات تجاری کشور با کشورهای بلوک شرق از جمله روسیه و چین نیز بی تاثیر نبوده است.

انتهای پیام/

منبع