سعید نوریان در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان در اردبیل، اظهار کرد: در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان اردبیل آثار منتخب در سالن‌های تئاتر و با حضور تماشاگران به روی صحنه خواهد رفت و تمامی گروه‌های نمایش موظف به اجرای عمومی هستند. وی تصریح کرد: بعد از جشنواره اجرای عمومی گروه‌های هنری حاضر […]

سعید نوریان در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان در اردبیل، اظهار کرد: در بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان اردبیل آثار منتخب در سالن‌های تئاتر و با حضور تماشاگران به روی صحنه خواهد رفت و تمامی گروه‌های نمایش موظف به اجرای عمومی هستند.

وی تصریح کرد: بعد از جشنواره اجرای عمومی گروه‌های هنری حاضر در جشنواره انجام خواهد شد تا بعد از ۲ سال تعطیلی سالن‌های تئاتر، شور و نشاط بار دیگر به این سالن‌ها بازگردد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: با توجه به فروکش کردن بیماری کرونا سالن‌های تئاتر و سینما با ظرفیت مناسب فعالیت خواهند کرد ولی همچنان تاکید ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

نوریان برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر را در مناطق مختلف یادآور شد و افزود: جشنواره تئاتر مغان مرداد ماه و جشنواره تئاتر خلخال نیز آبان ماه برگزار شد و در اواخر آذر جشنواره تئاتر مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: بیست و یکمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر مغان سال آینده در پارس‌آباد و با حضور گروه‌های برتر برگزار می‌شود.

نوریان از برگزاری پنجمین دوره جشنواره تئاتر شادمانه در گرمی خبر داد و اضافه کرد: بعد از سال‌ها وقفه این جشنواره را سال آینده در گرمی و با اجرای عمومی شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا در هر شهرستان جشنواره‌های تخصصی هنری و سینمایی را برگزار کنیم تا از این ظرفیت در شناسایی استعدادها و توانمندی‌های نمایشی استان استفاده شود.

نوریان درخشش هنرمندان عرصه تئاتر را در جشنواره فجر یادآور شد و اظهار کرد: امسال تلاش بر این است تا ۲ گروه منتخب تئاتر استان در این جشنواره خوش بدرخشند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در مورد آخرین وضعیت سینماهای استان نیز تصریح کرد: اکران فیلم در سینماهای استان اردبیل به شرایط عادی بازگشته و با توجه به وضعیت آبی در اردبیل، با تمام ظرفیت امکان اکران فیلم در سینماهای اردبیل وجود دارد.

وی فعال بودن ۲ سینمای انقلاب و قدس را یادآور شد و گفت: در سایر شهرستان‌ها به جای سینما از ظرفیت مجتمع‌های فرهنگی و هنری با هدف اکران فیلم‌های سینمایی استفاده می‌کنیم.

نوریان از اکران فیلم‌های منتخب جشنواره فجر در ۲ سینمای قدس و انقلاب خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم تا همزمان با تهران، فیلم‌های منتخب جشنواره فجر در این ۲ سینما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده تا علاقه‌مندان از این رویداد سینمایی استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع