به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سیدمحمد اعتماد اعجازی شامگاه شنبه در بازدید از مراکز خرید گندم در اردبیل اظهار کرد: پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران اردبیل مطالبه اصلی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل است. وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم از اولین روزهای برداشت این محصول استراتژیک در […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سیدمحمد اعتماد اعجازی شامگاه شنبه در بازدید از مراکز خرید گندم در اردبیل اظهار کرد: پرداخت به موقع مطالبات گندمکاران اردبیل مطالبه اصلی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل است.

وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم از اولین روزهای برداشت این محصول استراتژیک در اردبیل آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با خرید تضمینی بیش از ۱۵ هزار تن گندم از کشاورزان شهرستان اردبیل ذخیره سازی کافی را در این زمینه انجام داده ایم.

فرماندار اردبیل با بیان اینکه عمده محصول کاشته شده در اردبیل توسط کشاورزان گندم و سیب زمینی است، گفت: گندم به عنوان یک محصول استراتژیک در تأمین قوت غالب مردم حائز اهمیت است و در تأمین این نیازمندی اساسی جامعه تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم.

اعتماد اعجازی اضافه کرد: از ۱۵ هزار تن گندم خریداری شده ۱۰ هزار تن مربوط به بخش دولتی است و تا پایان فصل برداشت محصول گندم خرید تضمینی آن ادامه خواهد داشت.

وی فعالیت ۵ مرکز خرید گندم در اردبیل را یادآور شد و بیان کرد: سه مرکز دولتی در بخش هیر، آغبلاغ و نیار و دو مرکز دیگر مربوط بخش خصوصی است که با تمام توان در تلاش برای خرید محصول تولیدی کشاورزان هستند.

فرماندار اردبیل گفت: تا اواخر خردادماه بالغ بر یک هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران از قبل خرید تضمینی گندم پرداخت شده و تلاش می‌کنیم تا در اسرع وقت نسبت به پرداخت مابقی بهای گندم اقدام کرده و مطالبه و خواسته به حق مردم و امام جمعه اردبیل را اجابت کنیم.

اعتماد اعجازی با اشاره به اینکه در راستای حل مشکل کشاورزان به ویژه پهنه بندی اراضی زراعی اقدامات خوبی انجام شده است، تصریح کرد: شهرستان اردبیل یکی از قطب‌های مهم تولید گندم است و حمایت از کشاورزان گندم کار مبنای کار است.

انتهای پیام/

منبع