رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی در افزایش اطلاعات و آگاهی‌های حقوقی عمومی یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، حجت الاسلام حسین کثیرلو اظهار کرد: بسیج شجره طیبه و نهاد مقدسی است که در حکومت اسلامی ایران تشکیل یافته و رشد و نمو پیدا کرده است.

وی در ادامه از اقدامات بسیج حقوق دانان که مسلّماً کمک کار دستگاه قضائی بوده و نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم قضائی گردیده است قدر دانی نمود.

حجت الاسلام کثیرلو با اشاره به اینکه عملکرد بسیج بسیار گسترده و در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … تأثیر گذار است، از همه بسیجیان به ویژه حقوق دانان خواست تا اهتمام بیش از پیش در خصوص اجرای عدالت و بسط و توسعه آن در جامعه داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان با اعلام اینکه مهمترین رکن در دستگاه قضائی اقدام بر اساس سند تحول قضائی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس محترم قوه قضائیه است اظهار داشت: در این سند یکی از نکاتی که بسیار مورد توجه است مقوله پیشگیری از وقوع جرم می‌باشد. لذا یکی از عمده ترین اتتظارات از جامعه بسیج این است تا با اقدامات ابتکاری، اقدامات شاخص در امر پیشگیری از وقوع جرم داشته باشند و مردم نتایج آن را به طور ملموس در جامعه احساس کنند.

وی با قدردانی از اقدامات صورت گرفته از جمله اجرای طرح هر مسجد یک حقوق دان، بر لزوم توسعه و اجرای مستمر و مداوم این طرح تاکید کرد و افزود: دستگاه قضائی استان نیز با آمادگی کامل از این گونه اقدامات نیک و قانونی حمایت‌های قضائی لازم را انجام داده و پشتیبانی می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان با ابراز تأسف از افزایش طلاق در جامعه از مسئولین و متولّیان و نیز قشر بسیج حقوق دانان خواست تا با آسیب شناسی های لازم در خصوص ناهنجاری‌های اجتماعی گام‌های مؤثری در امر کاهش طلاق بردارند.

تلاش برای افزایش آگاهی‌های حقوقی آحاد مردم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌ها به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی از تأکیدات مهم رئیس کل دادگستری استان خطاب به جامعه بسبج حقوق دانان بود.

رئیس کل دادگستری استان حرکت بر مدار قانون و تبعیّت و پیروی مسئولین و آحاد مردم از آن را مهمترین و اساسی‌ترین شاخصه‌های پیشرفت و ترقّی در کشور دانست و تاکید کرد دستگاه قضائی نیز همواره از هر گونه اقدامات قانونی که در خدمت‌گذاری به مردم مؤثر باشد، حمایت می‌کند.

ندائی مسئول سازمان بسیج حقوق دانان نیز در این مراسم با تبیین اهداف و رسالت‌های بسیج حقوق دانان، به ارائه گزارش عملکرد این سازمان پرداخت.

وی گفت: برگزاری طرح هر مسجد یک حقوقدان در بیش از ۱۰۰ مسجد، اهدای بسته‌های کمک مومنانه در بین نیازمندان، تشکیل مجمع خیرین استان در امور عام المنفعه، ارائه مشاوره‌های حقوقی، تلاش برای ایجاد صلح و سازش، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، مشارکت در برنامه‌های هفته دفاع مقدس و سایر برنامه‌های ملّی و مذهبی و… از جمله اقدامات شاخص این سازمان است.

در پایان این مراسم از تعدادی از حقوقدانان نمونه بسیج با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

انتهای پیام/