به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس روز جمعه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور در یک عملیات ضدجاسوسی و ضدتروریستی گسترده یک طرح ترور در مقیاس بزرگ را که با سازمان دهندگانی در غرب مرتبط بوده است، کشف و خنثی کرده‌اند. رئیس جمهور بلاروس قول […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس روز جمعه اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور در یک عملیات ضدجاسوسی و ضدتروریستی گسترده یک طرح ترور در مقیاس بزرگ را که با سازمان دهندگانی در غرب مرتبط بوده است، کشف و خنثی کرده‌اند.

رئیس جمهور بلاروس قول داد که از «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در مورد این اقدام‌های تحریک آمیز پرسش خواهد کرد.

لوکاشنکو در یک مراسم اهدای جوایز در مینسک گفت: «امروز پس از انجام فعالیت‌های ضدجاسوسی، ما نه از هایکو ماس وزیر خارجه آلمان بلکه از خود شخص صدراعظم این کشور (آنگلا مرکل) و سایر مقامات بلندپایه آلمان سوال‌هایی خواهیم پرسید».

لوکاشنکو در ادامه افزود که نیروهای امنیتی بلاروس شبکه‌ای از سلول‌های مخفی تروریستی که خود را «یگان‌های دفاع شخصی» نامیده و گفته می‌شود هدف آنها سرنگونی خشونت بار دولت (بلاروس) در زمانی نامشخص بوده است، کشف کرده‌اند.

رئیس جمهور بلاروس همچنین مدعی شد که کشورهای لیتوانی، لهستان، ایالات متحده، اوکراین و آلمان در این طرح ترور با یک «نیروی ذخیره رزمی» مشتمل بر ۲،۵۰۰ نفر که گفته می‌شود در کانال تلگرامی موسوم به «یگان‌های دفاع شخصی بلاروس» شرکت کرده‌اند، دست دارند.

انتهای پیام/

منبع