مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی احداث بزرگراه قفقاز در حال انجام بوده و اقداماتی در راستای احداث آن انجام یافته است.

محبوب حیدری اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث بزرگراه قفقاز در حال انجام بوده و اقداماتی در راستای احداث این بزرگراه انجام یافته است.

وی افزود: نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان قرارداد احداث این بزرگراه در حال عقد بوده و در کنار آن اقداماتی هم‌چون احداث باند دوم بزرگراه از سه راهی صحرا تا رضی در حال انجام است.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در ادامه روند اجرایی این بزرگراه، عملیات احداث ۵ کیلومتر در ورودی شهرستان گرمی در حال انجام بوده و در حال آماده‌سازی برای آسفالت‌ریزی است که از سال آینده آسفالت‌ریزی آن انجام می‌شود.

حیدری ادامه داد: علاوه بر آن در ادامه روند پیگیری این بزرگراه از سمت گرمی به بیله‌سوار، پیمانکار مربوطه انتخاب شده و در مجموع، کارگاه احداث این بزرگراه در این مسیر با اعتباری نزدیک به ۲۴۰ میلیارد تومان تا قبل از عید تجهیز خواهد شد و در نهایت قرارداد احداث این بزرگراه با اعتبار بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در حال عقد است.

وی تصریح کرد: از عموم هم‌استانی‌های عزیز که املاک و زمین‌هایشان در مسیر احداث این بزرگراه قرار دارد، تقاضا داریم تا نهایت همکاری را با پیمانکاران و اداره کل راه‌ و شهرسازی استان اردبیل برای تسریع در عملیات احداث این بزرگراه داشته باشند.

  • منبع خبر : فارس