سارا حقی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، به اجرای برنامه‌های عزاداری ماه محرم ویژه بانوان در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: احیای عزاداری سنتی و گرامی داشت ایام سوگواری ماه محرم، امسال با توجه به شرایط کرونایی با برگزاری روضه‌های خانگی در فضای باز با رعایت موازین بهداشتی انجام می‌شود. […]

سارا حقی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، به اجرای برنامه‌های عزاداری ماه محرم ویژه بانوان در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: احیای عزاداری سنتی و گرامی داشت ایام سوگواری ماه محرم، امسال با توجه به شرایط کرونایی با برگزاری روضه‌های خانگی در فضای باز با رعایت موازین بهداشتی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مراسم عزاداری دهه دوم محرم در پارک حافظ اردبیل مقابل مسجد المهدی (عج)، برگزار می‌شود افزود: این مراسم با حضور پرشور بانوان محله، در قالب جلسات سخنرانی، مداحی و قرائت زیارت عاشورا در بازه زمانی محدود با در نظر گرفتن شرایط کرونایی و توجه به عافیت و سلامت عزاداران برگزار می‌شود.

مسئول امور بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل به تشریح برنامه‌های هیئت‌های مذهبی بانوان در دهه دوم محرم پرداخت و گفت: هیأت‌های مذهبی در محلات گلمغان، کارشناسان، هاشم آباد، دانش آباد، چهارده معصوم دروازه مشگین، نواب صفوی، ژاندارمری، شهرک کوثر پنج آذر، جعفریه، علی آباد و پیرمادر برنامه‌های عزاداری ویژه بانوان، در فضای باز با حفظ فاصله بهداشتی برگزاری می‌کنند.

حقی با بیان اینکه مراسم در اردبیل از عصر عاشورا آغاز شده و تا پایان ماه محرم ادامه دارد افزود: در کنار برنامه‌های عزاداری بانوان، ایستگاه نقاشی و دلنوشته های کودکان و نوجوانان با عنوان «خیمه کودکان حسینی» در محله پیرمادر اردبیل برپا شده که با استقبال گسترده مخاطبین روبه‌رو شده است.

انتهای پیام/

منبع