​​​​​​​در حالی که رسانه‌های رژیم صهیونیستی قصد دارند درخواست تشکیل کنسولگری فلسطین در شهر قدس قدس از سوی دولت جو بایدن را عامل انحلال کابینه رژیم صهیونیستی معرفی کنند اما این مسئله یک آدرس غلط است است که از استمرار مسیر ترامپ توسط بایدن خبر می دهد.

به گزارش آذرمغان به نقل از تسنیم، روزنامه صهیونیستی اسرائیل هیوم که وابسته به حامی مالی ترامپ شلدون ادلسون است کسی که ۲ سال قبل از دنیا رفته است طی خبری اعلام کرد کابینه نفتالی بنت به احتمال زیاد پس از تصویب بودجه رژیم صهیونیستی منحل خواهد شد این روزنامه مدعی شد علت این فروپاشی درخواست های دولت بایدن از نفتالی بنت است.

«یسرائیل هایوم» نوشت دولت بایدن آغاز مذاکرات سازش را به بعد از تصویب بودجه رژیم صهیونیستی در کابینه «بنت» موکول کرده است. چرا که نمی‌خواهد پیش از تصویب بودجه این کابینه از هم بپاشد. این روزنامه مدعی شد علت انحلال کابینه درخواست هایی است که «جو بایدن» از کابینه «نفتالی بنت» دارد. اگرچه این خواسته ها به طور رسمی در رسانه ها منتشر نشده اند اما روزنامه نامبرده صهیونیستی یکی از این درخواست ها را تاسیس کنسولگری فلسطین در شهر قدس معرفی کرده است مسئله‌ای که گفته می‌شود راستگرایان کابینه نفتالی بنت به شدت با آن مخالف بوده، درصورت بیان آن از کابینه خارج شده و ائتلاف کابین از هم خواهد پاشید.

کابینه ای که از زمان تشکیل منتظر انحلال است

بر اساس توافقاتی که در ماه می ۲۰۲۱ بین ۸ حزب رژیم صهیونیستی به وجود آمد کابینه‌ای تشکیل شد که مجموعه‌ای از احزاب مخالف را در خود جمع کرده است. در این کابینه از احزاب چپ گرای سنتی رژیم‌صهیونیستی چون حزب کار و مرتس گرفته تا راست گرایان افراطی مثل آویگدور لیبرمن، مذهبی های تندرو مثل «نفتالی بنت» و احزاب فلسطینی حضور دارند. تنها نقطه اشتراک این کابینه پایین کشیدن نتانیاهو از مرکب قدرت در رژیم صهیونیستی است. لذا از زمان تشکیل این کابینه همگان آمادگی فروپاشی آن را داشته، هر آن منتظر اند تا یکی از احزاب به دلیل منافع متناقض ش با دیگر احزاب از ائتلاف خارج شود و زمینه انحلال کابینه و کنست و برگزاری انتخابات پیش از موعد را فراهم سازد.

شروط بایدن، فریبی توهم آمیز

رسانه های رژیم صهیونیستی درحالی از شروط «بایدن» برای کابینه «نفتالی بنت» سخن می گویند که در حال ایجاد تصویری کاذب برای اذهان فلسطینیان در خصوص «جوبایدن» هستند. رسانه‌های غربی و همچنین صهیونیستی با انتشار اخباری از این دست تلاش دارند بگویند «بایدن» صهیونیست ها را به نشستن پای میز مذاکره با فلسطینیان سازشکار مجبور می کند. در حالیکه «بایدن» پس از گذشت ۷ماه از ریاست جمهوری اش هیچ نشانه‌ای از آنچه برای سازشکاران فلسطینی در نظر دارد در عمل نشان نداده است. جز همین خبر که از محتوای آن نکته مثبتی برای فلسطینیان سازشکار به دست نمی آید بلکه به نظر می رسد او نیز دنباله رو مسیری است که ترامپ پیش از این طی کرده بود.

رمزگشایی از خبر تاسیس کنسولگری فلسطین

رسانه های صهیونیستی طی روزهای اخیر بدون آنکه از تمام شروط دولت «بایدن» برای آغاز مذاکرات سازش خبر بدهند تنها یک شرط را مطرح کرده، آن را موجب انحلال کابینه رژیم صهیونیستی در آینده معرفی می کنند این رسانه‌ها نوشتند بایدن از نفتالی بنت خواسته است کنسولگری فلسطین در قدس تاسیس شود و مدعی شدند این مسئله به معنی تشکیل دولت فلسطین در آینده و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت آن دولت است. لذا به دلیل آنکه راستگرایان و مذهبی های افراطی حاضر در کابینه رژیم صهیونیستی با این مسئله کاملاً مخالفند بیان این شرط موجب انحلال کابینه نفتالی بنت در آینده ای نزدیک خواهد شد

 آدرس غلط

نکته انحرافی در مدعای رسانه‌های رژیم صهیونیستی آن است که این رسانه ها تشکیل کنسولگری فلسطین در شهر قدس را به عنوان به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت دولت مستقل فلسطین معرفی می کنند. در حالی که در روابط بین الملل کنسولگری یک دولت در پایتخت یا یکی از شهرهای اصلی دولت دیگر تاسیس می شود این درخواست «بایدن»- اگر درخواستی با این مضمون در میان باشد- به معنی آن است که او به هیچ وجه قدس را از آن فلسطینی ها نمی داند بلکه آنها را در قدس خارجی تلقی کرده تنها خواستار آن که به فلسطینی ها دفتر یا نمایندگی در شهرقدس داده شود در حقیقت این به معنی سلب مالکیت قدس از فلسطینی ها و خارجی تلقی کردن آنها در این شهر است.

نکته دوم آن است که در مدعای رسانه های رژیم صهیونیستی به لفظ کنسولگری اکتفاء شده، حتی به سفارتخانه نیز اشاره نشده است. تفاوت این دو در آن است که کنسولگری معادل دفتر نمایندگی در روابط بین الملل است برخی نهادهای سیاسی که حتی به رسمیت نیز شناخته نشده‌اند می‌توانند دارای آن باشند کما اینکه سازمان آزادیبخش فلسطین در برخی کشورها که فلسطین را به رسمیت نشناخته اند از جمله در ایالات متحده دارای دفتر نمایندگی است

در خوشبینانه ترین حالت شاید بتوان گفت در صورت صحت خبر شرط تاسیس کنسولگری فلسطین در قدس از سوی دولت «بایدن» برای صهیونیست ها، دولت «بایدن» به کشوری فلسطینی معتقد است که پایتخت آن قدس نیست و با ارائه این شهر قدس را به صهیونیست‌ها داده است این همان مسیری است که ترامپ در طراحی اش برای فلسطین آغاز کرده بود با انتقال سفارت ایالات متحده به قدس آن را اجرایی کرد.

زیاده خواهی رسانه های صهیونیستی

آنچه از آن تحت عنوان شرط دولت بایدن یاد می شود می تواند به تشکیل دولت مستقل فلسطین در جای غیر از قدس منجر شود صهیونیست‌ها در انتشار این خبر پای را از این هم فراتر می گذارند و میگویند چیزی به نام دولت مستقل فلسطین هرگز نباید شکل بگیردآنها اعلام می کنند صهیونیست های افراطی اصلاً به چه چیزی به نام کشور مستقل فلسطین اعتقادی ندارند و به هیچ وجه نمی خواهند چیزی به نام دولت مستقل فلسطین حتی در خارج از فلسطین شکل بگیرد

اقدام رسانه‌های صهیونیستی در انتشار وسیع این خبر که از آن تحت عنوان فروپاشی کابینه نفتالی بنت یاد می‌شود تلاش برای فریب افکار عمومی با آدرس غلط است ست که آدرس دقیق آن استمرار مسیر ترامپ توسط بایدن است. از سوی دیگر به دنبال آن هستند تا این مسیر را افراطی تر از قبل دنبال کنند گونه‌ای که در آینده چیزی به نام کشور مستقل فلسطین این که تاکنون شبیه حبابی در مذاکرات سازش مطرح بوده نیز از اذهان سازشکاران فلسطینی پاک شود

این هیاهو و جنگ روانی جدید اثبات کننده یک نکته نهایی بیشتر نیست و آن اینکه آزادی فلسطین و احقاق حقوق فلسطینیان راهی جز مقاومت ندارد.

انتهای پیام/