به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، منابع خبری غیررسمی از درخواست طرف‌های اروپایی شرکت کننده در مذاکرات وین برای بازگشت به پایتخت‌هایشان به‌منظور بررسی پیش‌نویس پیشنهادی ایران خبر دادند. در همین راستا، گفته می‌شود که پس از پایان یافتن دو جلسه میان کارگروه هایی که روی پیشنهاد ایران کار می کردند، به درخواست طرف‌های اروپایی، […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، منابع خبری غیررسمی از درخواست طرف‌های اروپایی شرکت کننده در مذاکرات وین برای بازگشت به پایتخت‌هایشان به‌منظور بررسی پیش‌نویس پیشنهادی ایران خبر دادند.

در همین راستا، گفته می‌شود که پس از پایان یافتن دو جلسه میان کارگروه هایی که روی پیشنهاد ایران کار می کردند، به درخواست طرف‌های اروپایی، نشست کمیسیون مشترک برجام احتمالاً روز جمعه ۱۲ آذرماه در وین برگزار خواهد شد.

پیش از این اعلام شده بود که پس از ارائه پیشنهادات ایران در قالب دو سند رفع تحریم‌ها و فعالیت‌های هسته‌ای، قرار است دو کارگروه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها تشکیل جلسه بدهند و احتمالاً تا اواخر وقت پنج شنبه (به وقت تهران) طرف غربی موضع خود را در برابر دو سند ارائه شده هیئت ایرانی ارائه خواهد کرد.

این در حالی است که از وین خبر می‌رسد شکاف و اختلاف عمیقی بین سه کشور اروپایی ایجاد شده است که این موضوع مورد اعتراض چین و روسیه قرار گرفته است.

گفتنی است، روز پنج‌شنبه چهارمین روز از دور جدید گفتگوهای ایران و نمایندگان کشورهای ۱ +۴ برای برچیدن تحریم‌ها علیه کشورمان برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع