کلیم الله وثوقی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با تداوم عملیات برف روبی و بازگشایی راه‌های مواصلاتی و ارتباطی استان اردبیل تا به این لحظه راه دسترسی به ۵۵۰ روستا بازگشایی شده و هنوز ۲۲۵ روستا در محاصره برف هستند. وی با اشاره به وضعیت راه‌های استان افزود: تمام […]

کلیم الله وثوقی در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، اظهار کرد: با تداوم عملیات برف روبی و بازگشایی راه‌های مواصلاتی و ارتباطی استان اردبیل تا به این لحظه راه دسترسی به ۵۵۰ روستا بازگشایی شده و هنوز ۲۲۵ روستا در محاصره برف هستند.

وی با اشاره به وضعیت راه‌های استان افزود: تمام تلاش مأموران راهداری استان در حال حاضر استمرار عملیات چند شیفته و گسترده برای بازگشایی راه دسترسی روستاهای باقی مانده است که امید می‌رود طی روزهای آینده شاهد بازگشایی راه‌های ارتباطی تمامی روستاها در منطقه باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تصریح کرد: در حال حاضر در تمامی محورهای مواصلاتی استان تردد جریان داشته و به دلیل کولاک مقطعی از دو روز گذشته عملیات برف روبی و نمک پاشی به صورت مداوم در این مسیرها انجام شده و در صورت نیاز کمک رسانی به مسافران انجام شده است.

وثوقی همچنین خاطرنشان کرد: بارش‌های سنگین و حجم بالای برف در روزهای گذشته در استان شرایط برف روبی را برای همکاران راهداری در استان مشقت بار کرده بود که خوشبختانه با مساعد بودن وضعیت جوی از عصر روز گذشته شتاب عملیات‌های برف روبی در استان نیز رضایت بخش شده است.

به گفته وی در حال حاضر محور خلخال-پونل در حوزه استحفاظی گیلان مسدود بوده که جاده دسترسی به فرودگاه اردبیل نیز روز گذشته با تلاش مأموران راهداری بازگشایی شد.

انتهای پیام/

منبع