سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حال حاضر بازار مسکن به حال خود رها شده است و هر روز شاهد افزایش قیمت مسکن هستیم.

صدیف بدری اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر بازار مسکن به حال خود رها شده است و هر روز شاهد افزایش قیمت مسکن هستیم که در این زمینه از تعزیرات انتظار داریم با تخلفات بازار مسکن مقابله جدی داشته باشد چرا که دست و پنجه نرم کردن با بسیاری از مشکلات روز به روز مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به این که بازار مسکن به حال خود رها شده است بیان کرد: رقابت آزاد بهانه‌ای برای رهاسازی بازار مسکن شده است این در حالی است که باید برای جلوگیری از بروز تلاطم، نظارت شدید و دقیقی مبنای کار قرار گیرد و راه‌حل این مسئله تعیین قیمت منطقه‌ای برای ورود تعزیرات برای مقابله با تخلفات بازار مسکن است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: تعیین یک محدوده قیمت توسط تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی اولویت اساسی است و با توجه به روند افزایش قیمت مسکن و رشد نرخ اجاره بها، تعیین سقف و محدودسازی رشد قیمت‌ها ضروری است چرا که متاسفانه خانواده‌ها در این زمینه با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند.

بدری تصریح کرد: رسیدن بازار مسکن به ثبات و آرامش با اعمال سیاست‌های تشویقی و سلبی یک اولویت اساسی و مهم است و در این زمینه اهمیت به این موارد ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون خواهد شد که اقدامات لازم در این زمینه باید هر چه سریع‌تر انجام شود.

وی بیان کرد: برخورد با سوداگران و دلالان برای رساندن وضعیت مساکن به ثبات نسبی در بخش‌های مختلف اقتصادی حائز اهمیت است و در این زمینه هیچ کوتاهی و اغماضی نباید در کار باشد چرا که این شرایط وضعیت را برای کسانی که خانه ندارند سخت‌تر می‌کند.

انتهای پیام/